8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img
FestivalyADI-J verzus Limewax

ADI-J verzus Limewax

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Žije v Amsterdame, v meste pulzujúcom elektronickou hudbou a voľnomyšlienkárskym životným štýlom. Istý čas žila aj v Londýne, kde ju očarila rave a dnb scéna. Adi-J prezentuje hravú tvár súčasného drum & bassu. Pritom pochádza z Izraela – z krajiny, ktorá sa v hudbe uberá skôr konzervatívnejším smerom. Oproti iným producentom a producentkám má výhodu, že má skúsenosť z hry na hudobný nástroj – basgitaru. Znalosť robenia riffov jej pomáha k vytvoreniu tvrdšieho a konzistentného zvuku.

Adi-J

žáner: drum and bass

kde ju zažijete: Trident Festival

Adi – J

Aj Maxim Anokhin alias Limewax je emigrantom žijúcim v Holandsku. V jeho prípade je Tilburg tou základňou, odkiaľ podniká pracovné cesty po svete. Pochádza z Ukrajiny, kde sa inšpiroval tvrdším zvukom z hardstep a darkstepu a industriálne prvky rozvíjal aj v ďalšej tvorbe, ktorá postupne ukotvila v drum and basse. Nával basových tónov a frenetické rytmické slučky vytvárajú lahodnú zmes tvrdého a nekompromisného drum and bassu.

Limewax

žáner: drum and bass / rave

kde ho zažijete: Trident Festival

spot_img