8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
FestivalySilnou stránkou festivalu Grape bude aj tento rok domáca hudobná scéna

Silnou stránkou festivalu Grape bude aj tento rok domáca hudobná scéna

Na Grape festivale každý rok vystupujú tie najkvalitnejšie mená domácej hudobnej scény. Ani deviaty ročník nebude výnimkou. Môžeme sa tešiť na stálice, ktoré na Grape festivale vystupujú každoročne, no objaví sa tu aj pár nováčikov.

Skupina Para patrí naozaj k stáliciam Grape festivalu. Nevynechala ani jeden ročník. Preto ich účasť na tomto ročníku nie je žiadnym prekvapením. Rovnako je to aj so skupinou Billy Barman, ktorej členovia sa podiaľajú aj na organizovaní festivalu. Billy Barman program v piatok pravdepodobne už tradične otvorí a v sobotu ich bude čakať koncert na väčšom pódiu.

Ako predprípravu na Grape festival majú skupiny Para a Billy Barman na jún pripravenú koncertnú šnúrú s názvom Pekné miesta. Odohrajú koncerty na hrade Devín, na Trenčianskom hrade, v Banskej Štiavnici a na Zvolenskom zámku. Na Grape festival príde tento rok aj skupina Fallgrapp, ktorá musela minulý rok svoj koncert nečakane zrušiť, kvôli zdravotným problémom speváčky Nory. O to viac sa na nich tešíme.

Fallgrapp – Ouagadougou

Medial Banana sa na Grape festivale tiež už udomácnili. Minulý rok ich otvárací koncert zožal obrovský úspech. Aj tento rok prispejú k vytvoreniu uvoľnenej atmosféry. Skupina Malalata sa zrejme opäť postará o tanečný začiatok druhého dňa festivalu a odohrá svoj set. Skupina Walter Schnitzelsson mala na Grape rok pauzu, no tento rok prídu opäť. Na jeseň ohlásili nový album, takže sa pravdepodobne dočkáme aj nejakých nových skladieb. Na otvorení piatkového programu sa bude podieľať aj Bad Karma Boy. Môžeme sa tešiť na melancholicky zasnený koncert v ich podaní. Nováčikom na Grape festivale bude skupina The Ills. Podarilo sa im presiahnuť hranice Slovenska a majú fanúšikov po celej Európe. Ich vystúpenia majú veľmi špecifickú atmosféru, ktorú prinesú aj do Piešťan.

The Ills – Hamsterdrum

Asi nikoho neprekvapí, že bohaté zastúpenie na Grape bude mať aj česká hudobná scéna. Tata Bojs prídu do Piešťan osláviť tridsiate výročie pôsobenia na hudobnej scéne. Môžeme sa vraj tešiť na špeciálny koncert. Premiéru bude mať na festivale Vypsaná fixa, ktorá patrí k stáliciam českých festivalov. Predstavia album „Tady to někde je“, ktorý vydali minulý rok, no isto zahrajú aj staršie skladby.

Podľa slov organizátorov piatkový program nakopne kapela FVTVRE. Ide o nový projekt frontmana kapely Sunshine Kaye Buriánka, no v zoskupení sú aj členovia skupín Wild Tides, Clou a The Prostitutes. Skyline sa na Grape objavujú pravidelne každý druhý rok a Midi Lidi sú tiež klasickým zástupcom českej scény pravidelne sa objavujúci.  Nováčikom nie len na Grape, ale aj na samotnej českej hudobnej scéne je skupina Cold Cold Nights. Idú proti prúdu súčastných trendov, no ich debutový album aj tak zožal obrovský úspech.

Midi Lidi – Lux

Okrem českých a slovenských interprétov na Grape vystúpi aj množstvo zahraničných mien, ako napríklad alt-J, Kodaline, Oh Wonder, Modeselektor, či Nick Murphy/Chet Faker. Grape festival sa uskutoční 10. – 11. augusta na piešťanskom letisku.

spot_img