8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
FestivalyForeign Beggars verzus La Coka Nostra

Foreign Beggars verzus La Coka Nostra

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Koncerty s nimi si pochvaľovali také hviezdy ako Prodigy, Wu Tang Clan, Snoop Dogg a mnohí ďalší. Foreign Beggars sú  jednou nohou v hip-hope, druhou šliapu do elektroniky (dubstep, drum and bass, rave, grime). Stretli sa v prelomových životných etapách, kedy si členovia zoskupenia kreovali svoje hudobné myslenie a skúšali rôzne štýly od underground hip-hopu až po indie rock. Ani veľké vzdialenosti medzi nimi nebránili k spolupráci a umeleckému rozkvetu. Tretí album United Colors Of Beggattron zmenil ich postavenie na scéne a vyzdvihol ich na trón ako celosvetový fenomén. Viac trapu a housu, menej old-schoolových beatov. Na poslednej nahrávke I Am Legion rozložili sily medzi hip-hop a elektroniku a zamerali svoje ďalšie smerovanie na live koncerty.

Foreign Beggars

žáner: hip-hop, trap, dubstep

kde ich zažijete: Beats For Love

Foreign Beggars – Apex

Majú jeden z najtvrdších rapových prejavov na scéne a ich zvuk by pokojne mohol prijať aj Kid Rock, NIN, alebo ďalší z industriálnych majstrov. La Coka Nostra – táto biela rapová super kapela nie je výtvorom žiadnej veľkej nahrávacej spoločnosti, ale má svoj autentický základ v undergrounde. Zakladajúci členovia pochádzajú z kapiel House Of Pain a Non Phixion. Rešpekt, ktorý si za dlhoročné aktivity v podzemí zaslúžili, nevyprchal ani po odchode Everlasta. Naopak, otvorili sa pred nimi ďalšie výzvy, ako zakomponovať metalové gitary do rapového prejavu. Výsledkom bol impozantný album Masters Of The Dark Arts. Spojenie gitarových riffov s DJingom je na tejto nahrávke výnimočným, a pritom nikdy nemali  ambície nahrávať album, ale skôr vydávať single a koncertovať.

La Coka Nostra

žáner: hip-hop, crossover

kde ich zažijete: Beats For Love

La Coka Nostra – Mind Your Business

spot_img