8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalyAriel Pink je kurátorom na festivale OFF - vystúpia tam tieto mená

Ariel Pink je kurátorom na festivale OFF – vystúpia tam tieto mená

Poznáme kurátora Experimental stagu na festivale OFF. Je ním významný hudobník Ariel Pink, ktorý v Katoviciach odohrá aj svoj koncert.

Ariel Pink sa vráti do Katovíc po siedmich rokoch. Naposledy sa tu v roku 2011 predstavil na festivale OFF a podľa mnohých svedectiev išlo o nezabudnuteľné vystúpenie. Pozvanie prijal na žiadosť riaditeľa festivalu Artura Rojeka a pridá sa k osobnostiam ako Arto Lindsay či Michael Gira, ktorí boli kurátormi experimentálnej scény po minulé roky.

Ariel Pink predstaví svoj posledný album Dedicated to Bobby Jameson, na ktorom zjemňuje odkaz alternatívnej gitarovej scény z deväťdesiatych rokov. Celkovo sú jeho piesne zostavené z ingrediencií hudby šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov, v melódiách plných emocionálnych výlevov a v priezračných motívoch.

Ariel Pink – Another Weekend

Ako kurátor bude mať na starosti Experimentálnu scénu, na ktorej uvedie projekt Nanook of the North, za ktorým stojí poľský skladateľ a huslista Stefan Wesołowski. Bude to výprava na Severný pól a za etnikom Nanook v klasickom dokumentárnom filme, ku ktorému spravil Stefan hudobný sprievod v neoklasických aranžmánoch spolu s hudobníkom Piotrom Kalińskim.

Nanook Of The North – Arfineq Pingajuat

Od izolovaného prostredia prejdeme k husto osídlenému Tokyu, odkiaľ pochádza japonská skupina Wednesday Campanella alias Suiyōbi no Campanell, ktorej explozívna zmes J-popu, hip hopu, funky a elektroniky vytvára originálnu a zaujímavú fúziu. Ich tvorba znie, ako keby dostali šaty známeho japonského módneho tvorcu Kansai Yamamota, ktorý spolupracoval s Davidom Bowiem, ožili a dostali svoj zvuk. Extravagantné a pritom stále intímne.

水曜日のカンパネラ『ガラ』

Ako preniesť gitarovú hudbu do dvadsiateho storočia a robiť to moderne, asi takto nejako uvažujú Housewives z Londýna, ktorí kombinujú post punk s industrial a noise a sú nepriamymi pokračovateľmi línie legendárnej formácie This Heat.

Housewives – Almost Anything

Na festival dostalo pozvanie aj poľské duo Bass Astral x Igo aka Kuba Tracz a Igor Walaszek. Hudobníci sa po prvýkrát stretli v rockovej kapele Clock Machine, ale dnes už tvoria inú hudbu. V novom projekte prebieha o dosť introvertnejší dialóg medzi elektronickými mašinkami vedené Kubom a s chvíľami černošského a chvíľami tak európskeho vokálu Igora. Ich debut Discobolus je nádherným spojením elektroniky a pesničkárstva.

Bass Astral x Igo – Estrada i studio 2018

Na záver ešte jedno potvrdené meno producentky zo Severného Írska vystupujúcej pod umeleckým pseudonymom Or:la, ktorá spája dubstep s house a garage.

Doteraz potvrdení interpreti:

Grizzly Bear, Clap Your Hands Say Yeah performing Some Loud Thunder, Marlon Williams, John Maus, Big Freedia, Turbonegro, Egyptian Lover, Oxbow, Bishop Nehru, King Ayisoba, Jacques Greene, The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Hańba!, Furia, The Como Mamas, Moses Sumney, Aurora, Yasuaki Shimizu, Yellow Days, Legendarny Afrojax a Sorja Morja.

OFF Festival sa uskutoční 3 – 5. augusta v Katoviciach.

spot_img