8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
FestivalyŽižkovská Noc 2018 - zmes žánrov a hudobných osobností

Žižkovská Noc 2018 – zmes žánrov a hudobných osobností

Už ôsmykrát sa pražský Žižkov a okolité štvrte premenia na jedinečný multižánrový festival.

Tento špecifický festivalový koncept prilákal posledné roky tisíce návštevníkov a inak to nebude ani tento rok. Na viac ako šesťdesiatich miestach sa predstaví okolo päťsto interpretov najmä z oblasti hudby, ale aj literatúry a divadla.

Zastúpené budú už tradične snáď všetky žánre orientované hlavne na alternatívnu a subkultúrnu scénu. Punk rock, hardcore, hip hop, rap, metal, drum’n’bass, ska, techno, post rock. Z tohto a mnoho iného si môže každý návštevník vyskladať program podľa svojich preferencií. Znie to zvláštne ale funguje to.

Počas troch festivalových dní a večerov sa predstavia napríklad Samuel Kerridge, Prago Union, Vypsaná fixa, Zrní, čerství víťazi ceny Apollo Kalle, Zagami Jericho, Ventolin, Nikander, Hentai Corporation, Blood. Zo slovenských interpretov zahrajú Vec so Škrupom, The Ills, Puding Pani Elvisovej, Bulp, Adacta, Genuine Jacks alebo 52 Hertz Whale.

Samuel Kerridge · Possession/Control

Žižkovská Noc ale nie je festival pre nezapálených fanúšikov hudby či divadla. Ak človek chce totiž stihnúť všetko čo si naplánoval, čoho ako sme už spomínali, nie je málo, musí vynaložiť naozaj veľkú snahu. Presuny medzi desiatkami klubov, barov, kaviarní, nákladným nádražím Žižkov, autonómnym centrom Klinika a divadlami dá zabrať. Preto odporúčame zobrať si dobrú obuv a svieže tempo, je toho tak veľa čo nesmiete zmeškať!

Žižkovská Noc – aftermovie 2016

spot_img