8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalyDo Piešťan sa vráti Modeselektor, Dirtyphonics aj Warhaus

Do Piešťan sa vráti Modeselektor, Dirtyphonics aj Warhaus

Na line-up deviateho ročníka piešťanského festivalu Grape pribúdajú ďalšie zahraničné mená. Ide najmä predstaviteľov elektronickej hudby a nováčikov na hudobnej scéne.

Do Piešťan opäť príde dvojica Modeselektor, tentokrát bez Apparata, s ktorým vystúpili minulý rok ako Moderat. Odohrajú elektronický DJ set. Ďalším menom Grapu je techno DJ-ka z Belgicka Charlotte de Witte. Na reparát bude mať príležitosť francúzske drum and bassové zoskupenie Dirtyphonics, ktoré minulý rok nevystúpilo kvôli nepriaznivému počasiu. Uvidíme aj vystúpenie holandského DJ-a, ktorý si hovorí San Holo. Jeho meno možno v našich končinách nie je až také známe, no je stálicou napríklad belgického Tomorrowlandu.

Moderat – A New Error

Grape sa snaží každý rok priniesť európskych interprétov, ktorí sa prezentujú na showcase festivale Eurosonic. Tam dohodli aj mnohonárodnostnú skupinu Superorganism, ktorú BBC zaradila medzi 12 najväčších objavov roku 2018. Astroid Boys je hip-hopovo rocková kapela, ktorá tiež organizátorov Grapu zaujala na Eurosonicu. Rovnako aj hudobník, ktorý si hovorí Yungblud. Tento iba dvadsať ročný Angličan robí hip-hop a pripomína Jamieho T a Arctic Monkeys. Na Grape sa po troch rokoch vráti relatívne nová kapela Warhaus na čele s Balthazarom Maartenom Devolderom.

Superorganism – Night Time

Tento týždeň organizátori doplnili program o dve ďalšie zahraničné mená. Môžeme sa tešiť na vystúpenie anglickej skupiny Jungle, ktorá uzavrie piatkový program na hlavnom pódiu. Skupinu tvorili zo začiatku iba Tom McFarland a Josh Lloyd-Watson, neskôr sa kvôli živým vystúpeniam rozrástli na sedemčlennú skupinu, aby boli ich koncerty bohatšie. Asi najviac sa preslávili hitom Busy Earnin‘. Ďalším menom je austrálska dvojica DZ Deathrays. Na hudobnej scéne pôsobia už desať rokov a ich debutový album získal ocenenie Best Independent Hard Rock album na Aria Awards. Potešia najmä fanúšikov garážového rocku a punku.

Vyzerá, že tento rok sa máme naozaj na čo tešiť. Najbližie organizátori pravdepodobne zverejnia zástupcov domácej hudobnej scény. Grape festival sa uskutoční na letisku v Piešťanoch od 10. do 11. augusta.

spot_img