8.6 C
Slovakia
štvrtok, 13 júna, 2024
spot_img
FestivalyDeath Grips verzus Mura Masa

Death Grips verzus Mura Masa

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch. Tentoraz Death Grips verzus Mura Masa.

Úder ťažký ako kovadlina, ktorý vás presmeruje do iných sfér, o ktorých sa vám ani nesnívalo. Zažijete opojenie temnými a pod kožu vnikajúcimi beatmi. Death Grips patria k najzaujímavejším súčasným hudobným undergroundovým projektom. Spájajú hiphopovú útočnosť s punkovou naliehavosťou. Tento „hiphopový mechanický pomaranč“, v ktorom nie je priestoru pre slabé žalúdky, vás nenechá chladnými. Za projektom stojí Zach Hill a MC Ride, ktorí spájajú hudobnú energiu v rozličných tempách. Striedavé spomalenia a zrýchlenia prinášajú znepokojivý výsledok. Hoci sa skôr hodia na Juggalos než na rodinný festival typu Pohoda, zaručene prebudia driemajúcu energiu v unavenom rodičovi.

Death Grips

žáner:  horor rap, experimental hiphop, rap punk

kde ich zažijete: Pohoda 2019

Death Grips – No Love

Prelínanie žánrov je adaptabilná vlastnosť producenta a interpreta Mura Masa. Rodičia mali veľký vplyv na formovanie jeho hudobného vkusu, rovnako aj izolovaný ostrov Guernsey, na ktorom vyrastal. Od mamy pochytil poetiku pesničkárov, od otca zase riffovosť hardrockových kapiel. Preniesol to do miestnej DIY punkovej a metalovej scény. Tvrdosť kombinoval s intelektom, veď ešte predtým než sa naplno ponoril do komponovania, chcel študovať anglickú literatúru a filozofiu. K jeho veľkým vzorom patrí James Blake, od ktorého odpozoroval prácu so zvukom a formou. V elektronike objavil to, kde už v punku cítil limity. Založil vlastný label Anchor Point, ktorý sa stal hlasom mladej generácie. V skladbe Love$ick ju predstavil ako generáciu štverajúcu sa za zážitkami nehľadiac na dôsledky.  

Mura Masa

žáner: hiphop; alternative R&B, nu-disco

kde ho zažijete: Pohoda 2019

Mura Masa – Love$ick ft. A$AP Rocky

spot_img