8.6 C
Slovakia
streda, 21 februára, 2024
spot_img
FestivalyREWIRE – aj tieto projekty zaznejú na festivale v Haagu

REWIRE – aj tieto projekty zaznejú na festivale v Haagu

Výnimočné kooperácie, svetové premiéry a príval novej hudby. Festival Rewire, ktorý sa koná už tento víkend v holandskom Haagu, je dobrou príležitosťou na spoznanie interpretov a skladateľov pohybujúcich sa na poli experimentálnej hudby. Prinášame vám výber štyroch koncertov, na ktoré sa obzvlášť tešíme.

Spojenie írskej interpretky Jennifer Walshe a tureckého multimediálneho umelca Memo Aktena prináša projekt Ultrachunk. Ona strávila niekoľko hodín pred webkamerou a on za počítačom strihal jej pohyby a digitálne upravoval jej hlas. Výsledkom je audiomateriál, ktorý budú v Haagu naživo streamovať a improvizovane do neho vstupovať.

Jennifer Walshe – All The Many Peopls

Elaine Mitchener vytvorila multimediálnu operu Of Leonardo da Vinci, ktorú spracovala režisérka Dam Van Huynh. Ako hlavnú tému si vybrala prirodzenú súčinnosť smrti a znovuzrodenia spracovanú v metaforických obrazoch kontrastov medzi svetlom a tmou, pohybom a statickosťou, hlukom a tichom.

Elaine Mitchener – The Rolling Calf: Myths and Dreams

Henry Vega & Jan Willem Troost – Scénická tvorba aj klubový ambient v sebe spája tvorivá činnosť skladateľa Henryho Vegu. Ten sa na festivale predstaví po boku violončelistu Jana Willemoma Troosta. Spoločne budú objavovať nové zvukové možnosti v spojení minimalizmu a virtuozity, elektroniky a akustických nástrojov. V ich hudbe sa stretáva tradičné a nové umenie.

Henry Vega – Automata Angels

Nicolas Jaar & Group – Svetová premiéra skladby pre piano, saxofón a elektroniku od jedného z najžiadanejších producentov experimentálnej tanečnej hudby. Čílsko-americký skladateľ si stále drží vysokú kvalitu. Poslucháčom prináša zaujímavé house melódie s dôrazom na psychedelickú atmosféru.  

Nicolas Jaar – Mi Mujer

spot_img