8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
FestivalyDelinquent Habits na Beats For Love

Delinquent Habits na Beats For Love

Organizátori elektronického festivalu Beats For Love ohlásili účasť jednej z najreprezentatívnejších latino hiphopových skupín – Delinquent Habits.

Pri ich zvukoch vystupujú zo siluety mariachi hudobníci a páliace slnko, ktoré sa odráža z povrchu drsných losangelských ulíc. Priaznivcov latino hiphopu atakuje Cypress Hill aj ich drsnejšia odozva Delinquent Habits, ktorá má v Čechách množstvo priaznivcov.

Byť prirodzený a ešte k tomu predávať miliónové náklady nie je vôbec jednoduché. Im sa to darí, pretože sú stále autentickí, či už v backstagi alebo priamo na javisku. Z Los Angeles precestovali celý svet, ktorému približujú drsné prostredie gangov a undergroundového prostredia, v ktorom drogy a násilie znesvárili celé rodiny. Hudba sa tam stáva často jediným vykúpením.

Takto sa to podarilo dvom MC – Davidovi L. K. Thomasovi alias Kemo The Blaxican (born David L.K. Thomas) a Ivanovi S. Martinovi alias Ives Irie. Veľkú vďačnosť pritom môžu smerovať k Senovi Dogovi Jimovi zo Cypress Hill, ktorý im produkoval hneď niekoľko albumov – napríklad debutová nahrávku pod názvom Delinquent Habits. Presvedčil ich, aby pridali zvuk trúbky, ktorá sa okamžite stala ich poznávacím znamením. Tento dychový inštrument pritom niekedy stiera rozdiely medzi tým, čo je párty a čo je nefalšovaná ulica. Dôležitosť trúbky v hispánskej kultúre sa objavila aj v jednom z ich najväčších ihtov Return of the Tres.

Zvyky delikventov pretavili do ôsmich štúdiových albumov. Ten posledný It Could Be Round Two vyšiel pred dvoma rokmi. Ich účasťou na elektronickom festivale Beats For Love organizátori nadviažu na dramaturgický zámer prinášať známe hiphopové mená. Minulý rok to boli skvelí La Coka Nostra. Teraz prichádzajú Delinquent Habits.

spot_img