8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
FestivalyObjavujte novú aj nepoznanú hudbu na Szigete

Objavujte novú aj nepoznanú hudbu na Szigete

Sziget nie je len o aktuálnych menách svetového popu. Na Szigete hrá mnoho kapiel a interpretov, o ktorých ste možno nepočuli, ale svojou kvalitou vás presvedčia, že je čas ich spoznať. Tu je výber redakcie MusicPress.sk

Ukrajinská raperka Alyona Alyona vám hneď zarezonuje. Nielen mohutnou postavou, ale aj charizmatickým a hlučným vystupovaním. Hoci má dlhoročné skúsenosti z hiphopom, na celosvetovú slávu musela čakať niekoľko rokov. Keď sa začali vyhľadávať nové mená z post sovietskych republík, prišiel jej čas, ktorý premenila na viac než len pätnásť minút slávy. Dnes obklopuje pódiá tých najprestížnejších hudobných festivalov a podáva dôkaz, že na splnenie snov nie je nikdy neskoro.

alyona alyona – Пушка

Čerstvým menom na scéne je novozélandský neosoulový spevák s thajskými koreňmi Phum Viphurit. Svoju hudbu nazýva sunshine pop a kritici o jeho hudbe vravia ako o kombinácii Stevie Wondera a Mac DeMarca. Phum Viphurit robí síce priamočiare pesničky, ale nie sú to hity s prefláknutými melódiami. Stretávajú sa v nich inšpirácie z troch kontinentov – Ázie, Austrálie a Ameriky – a z rôznych hudobných štýlov ako soul, funk, rock či indie pop.

Rocková hudba má v Maďarsku silnú tradíciu. Tú najmladšiu bude prezentovať nádejná skupina Ivan & The Parazol. Garážová inšpirácia a rockové výlety do 60. a 70. rokov. Pätica muzikantov vie vyľúdiť ľahko rozpoznateľné gitarové riffy a melódie. Môže z nich byť maďarský vývozný artikel – rovnako ako kedysi bola Omega.

Ivan & The Parazol – Take My Hand

Ďalší hiphop avšak tentokrát z Belgicka. Blackwave už pochodili všeličo a showcaseové pódiá im začínajú byť primalé. Nejdú len po trendoch, ale vracajú sa do 90. Rokov, kedy bol hiphop v plnej forme a ešte len jednou nohou v mainstreame. Blackwave si z neho berú jeho sviežosť, údernosť a úprimnosť.

Francúzska dvojica The Inspector Cluzo odštartovala záujem o dvojčlenné kapely. Stali sa klasikou a dávno už nie sú len vyhľadávanou koncertnou atrakciou, ale majú fanúšikov po celom svete. Gitarista Laurent Lacrouts a bubeník Phil Jourdain dokážu plnohodnotne zastúpiť viačlennú kapelu. Ich rytmické spojenie funku a rock and rollu šliape na päty aj mnohočlenným kapelám.

The Inspector Cluzo – Two Days

 

spot_img