8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
FestivalyVýber toho najlepšieho z tohtoročnej Dance arény na EXIT festivale

Výber toho najlepšieho z tohtoročnej Dance arény na EXIT festivale

Výkladnou skriňou srbského festivalu EXIT je už niekoľko rokov Dance aréna. V tejto aréne sa namiesto gladiátorov stretávajú elektronickí producenti, ktorí „bojujú“ o priazeň publika divokými beatmi a hlasnými basovými tónmi. Redakcia MusicPress.sk vám prináša výber toho najlepšieho, čo ponúka tohtoročná Dance aréna .

Solomun patrí k najvýznamnejším predstaviteľom balkánskej elektronickej scény. Temperament tohto bosnianskeho producenta, DJ a šoumena sa prejavuje v jeho dlhočizných setoch, v ktorých sa strieda eufória deep housu s presným tempom techno music.

Často si pri klubových aj veľkých festivalov vymýšľa rôzne špeciality. Rád ťahá melódiu do nepredvídateľných harmonických zákrut. Môžete ho vidieť niekoľkýkrát a nikdy dopredu neviete, kam sa bude jeho set uberať. Solomun obľubuje hranie na špeciálnych miestach akou je petrovaradínska pevnosť, ktorú dôverne pozná z predchádzajúcich ročníkov EXIT festivalu.

Solomun – EXIT 2018

S plnou vážnosťou pristupuje k vystupovaniu Maceo Plex. Na tvári sa mu zjavuje vážny výraz, ktorý sa strieda s úsmevom pri prechodoch z techna do housu. Tieto dva žánre elektronickej hudby sa mu stali osudným. V deväťdesiatych rokoch zachytil subkultúru rave, odkiaľ sa nasmeroval na veľké značky ako Cocoon či Fabric. K euforickým harmóniám pridal aj čosi z funku a soulu, čím vytvoril pestrú kombináciu, ktorá zaujala aj mimo elektronickú scénu.

Ak by mal byť niekto nazvaný otec house music, tak rozhodne Carl Cox. Tento veterán a neprehliadnuteľná persóna elektronickej hudby je na vrchole už takmer tridsať rokov. Do jeho tvorby ľahko preniknete, no Carl Cox ponúka viac než len priamočiare beaty. Plná harmónia s farebnými súzvukmi a odrazom už pätnásť sezón baví Ibizu, kde sa stal nekorunovaným kráľom tohto párty ostrova.

Carl Cox b2b Green Velvet – live EXIT 2009

Za projektom Tale Of Us je dvojica Carmine Conte & Matteo Milleri. Carmine pochádza z Toronta, v ktorom sa najprv usiloval stať sa klaviristom, no nakoniec vyštudoval za právnika. Láska k hudbe bola silnejšia a dnes sa ňou môže živiť bez väčších starostí. Matteo pochádza z New Yorku, kde sa venoval organizovaniu loft párty.

Spoznali sa v Miláne, teraz pôsobia v Berlíne. Inšpiráciu nevyhľadávajú iba v elektronike, ale aj v súdobej klasike napr. u Maxa Richtera, Ludovica Einaudiho či v krautrockovej legende Can.

Tale Of Us – live EXIT 2018

Svetlejšie s tmavšími farbami kombinuje Peggy Gou, ktorá pochádza z Kórey a usadila sa v Berlíne. V jej tvorbe sa prelínajú londýnsky, berlínsky a detroitský sound – rozbité beaty aj priamočiare linky. Prelínanie z house music do techna zvláda cez rôzne finesy, pričom dôležitá je momentálna nálada publika.

spot_img