8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
FestivalyDo tretice všetko dobré. Už dnes začína Sharpe festival

Do tretice všetko dobré. Už dnes začína Sharpe festival

Medzinárodný hudobný festival a konferencia Sharpe opäť rozoznie priestory bratislavskej Cvernovky. Cez víkend 3. a 4. septembra sa na 6 pódiách predstaví viac ako 40 interpretov a kapiel z 15 krajín sveta. Po predchádzajúcich úspešných dvoch ročníkoch sa Sharpe navždy zapísal na festivalovú mapu nielen Slovenska, ale svojou kvalitou dokáže obstáť aj medzi dlhoročnými a väčšími showcase festivalmi svetového kalibru.

Keď k tomu pridáme unikátne priestory Novej Cvernovky, Sharpe je dokonalým lákadlom na víkendový program a jediným kultúrnym podujatím tohto typu v poslednej, a pravdepodobne aj najbližšej dobe, v našej oblasti. Podstatou showcase festivalu je nie len koncertová časť, ale zároveň aj konferencia určená pre profesionálov z hudobného biznisu a ľudí, ktorí chcú svoje vedomosti a schopnosti prehĺbiť, načerpať inšpiráciu, či rozšíriť svoju sieť kontaktov.

Dramaturgia festivalu dáva priestor tým najsviežejším hudobným projektom rôznych žánrov zo Slovenska aj zahraničia. V úvodnom dni návštevníkov čakajú koncerty domácich Isobutane, Edúv Syn, Stroon či Lomnické Čháve, ale tiež český elektronický producent HRTL, litovské power girl trio shishi alebo maďarský math-rock Kytaro. Sobota bude patriť luxemburskej pesničkárke C’est Karma, poľským avant-rockerom Javva alebo španielskym Pódium.

Domácu scénu zastúpia Bulp, Queer Jane, Raptor Koch, I Am Planet a mnohí ďalší. Súčasťou hudobného programu budú tiež akustické koncerty vopred neoznámených interpretov pod hlavičkou In Between Books. Párty koncept Nočná sa počas sobotňajšej noci zhostí Underground stagu, na ktorý prinesie techno a temnú elektroniku.

Konferenčná časť festivalu opäť prinesie panely, workshopy a prednášky venujúce sa aktuálnym témam, ktoré hýbu kultúrnym svetom a priamo či nepriamo formujú jeho realitu. Hosťami hudobnej konferencie budú okrem iných Anne Haffmans z britského vydavateľstva Domino Records či agentka Beckie Sugden z ICM Partners, ktorá spolupracuje s menami ako Anderson.Paak, Noname alebo Playboi Carti. Témami budú úloha hudobných agentov, budúcnosť vydavateľstiev, alebo čo môže hudobný priemysel spraviť tvárou v tvár klimatickej zmene.

Chýbať nebudú listening session a speed-meeting session so zástupcami zahraničných festivalov a bookingových agentúr.

spot_img