8.6 C
Slovakia
piatok, 14 júna, 2024
spot_img
FestivalyEgyptian Lover verzus Big Freedia

Egyptian Lover verzus Big Freedia

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Poznal sa s Princom, ktorý oceňoval jeho hudbu, a ktorého vplyv na populárnu hudbu zmiešal s pouličným rapom. „Egyptský milovník“ – skutočným menom Greg Broussard – je priekopníkom americkej elektro a hip-hopovej scény. Svoje prvé mixtapy robil už ako teenager, keď patril k zoskupeniu Uncle Jamm Army – pioniermi gangsta rapu. Z drsných ulíc losangeleského ghetta sa v predstavách utiekal do zromantizovaného Egypta, ktorý ho fascinoval, a preto je umelecký pseudonym Egyptian Lover viac než príhodný. Jeho album Egypt Egypt z roku 1984 sa zapísalo do dejín amerického hip-hopu. Inšpirácia z Princovej basovej linky ako aj chybné zapojenie hardvéru zapríčinilo, že vznikol jeho charakteristický zvuk.

Egyptian Lover

žáner: hip-hop / electro

kde ho zažijete: OFF Festival

Egyptian Lover – Egypt Egypt

 

Big Freedia – Hudbou bojuje, aby černošská kultúra prestala prijímať vzory správania od belochov. Big Freedia je emancipovanou značkou černošskej tvorby a zároveň podporuje ľudí so sexuálnych menšín. Jej energický hlas a uvážlivé slová z nej robia rapovú kazateľku a jeden z najväčších talentov, ktorý za posledné roky vzišiel z New Orleans.

Big Freedia

žáner: hip-hop / electro

kde ju zažijete: OFF Festival

Big Freedia – Rent

spot_img