8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 júla, 2024
spot_img
FestivalyGipsy Kings uzatvoria festival Nišville a získajú prestížne ocenenie

Gipsy Kings uzatvoria festival Nišville a získajú prestížne ocenenie

Jazzový festival Nišville sa snaží prinášať projekty, ktoré zbližujú rozličné kultúry, etniká aj hudobné žánre. Jedným z headlinerov tohto ročníka bude svetoznáma skupina Gipsy Kings s jej vedúcim gitaristom Pacom Bailardom – osemnásobným nominantom a víťazom Grammy.

Gipsy Kings to nie sú iba svetoznáme hity ako Volare alebo Bamboleo, ale aj hudobná radosť, stret starého a moderného sveta, generačná tradícia a jej moderná modifikácia. Spaľujúca vášeň sa obtiera o prvky gypsy jazzu, flamenca a ďalších hudobných štýlov. Veľa sa teraz po víťazstve francúzskych futbalistov diskutuje o prínose emigrácie a cudzích kultúr na danú krajinu a je fakt, že hudobníci z Gipsy Kings sú etnickými Francúzmi, ktorí významne ovplyvnili francúzsku hudbu o vyjadrovacie prostriedky rómskej kultúry.

Gipsy Kings – Bem Bem Maria

Kapela bude uzatvárať festival 12. augusta a očakáva sa veľká štýlová party, ktorá zároveň otvorí ich svetové turné. Oslavovať budú dvadsiate piate výročie a na festivale im bude odovzdaná prestížna cena Grand Prix Šabana Bajramovića – pomenovaná podľa významného world fusion jazz muzikanta a rodáka z Niš, kde sa každoročne koná významný festival Nišville.

Gipsy Kings – Volare

spot_img