8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
FestivalyGlass Animals verzus Blossoms

Glass Animals verzus Blossoms

glass animals verzus bossom

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Anglická štvorčlenná zostava založila Glass Animals pred ôsmimi rokmi na univerzitnej pôde. V roku 2012 vydali svoje prvé EP Leaflings a o rok neskôr album s rovnomenným názvom The Glass Animals, na ktorom sa nachádzal aj známy singel Black Mambo. V období medzi vydaním épečiek a debutovým albumom sa spevák Dave Bayley vyjadril, že v skutočnosti o hudobnom priemysle ani o hudobnom svete nič nevedeli a snažili sa zistiť, kto sú a hrali to, čo im znelo dobre. A tak v roku 2014 uviedli svoj debutový album ZABA, ktorý kapele priniesol pozitívny ohlas a sedem miliónov fanúšikov na Spotify. Po ňom nasledoval ďalší album How to Be a Human Being, ktorý sa definitívne podpísal pod tvorbu Glass Animals.

Glass Animals

žáner: Indie rock / Psychedelic pop

kde ich zažijete: Pohoda festival

Glass Animals – Gooey

Ďalšou kapelou, ktorá vystúpi na trenčianskom letisku pochádza takisto z Veľkej Británie. Päťčlenný Blossoms sa sformovali na miestnej hudobnej scéne v Manchestri a za vzory si kládli lokálnych hrdinov Oasis a The Stone Roses. Pred nahratím svojho debutu najskôr vydali épečká: Bloom, Blown Rose, Charlemagne a At Most a Kiss. Videoklip k singlu You Pulled AGun On Me ich vyšiel iba na šesťdesiat libier, ale pozrelo si ho takmer pol milióna ľudí. V auguste 2016 vydali svoj debut Blossoms, ktorý ich dostal na titulnú stranu NME. Kapela momentálne pracuje na najnovšom albume Cool Like You, s ktorým by mali vyjsť na hudobný trh 27. apríla.

Blossoms

žáner: Indie rock / Psychedelic pop / Synthpop

kde ich zažijete: Pohoda festival

Blossoms – You Pulled A Gun On Me

Zámerne sme si vybrali kapely, ktoré sú radené v podobných žánroch, no obe majú svoje špecifiká. Kým silnou stránkou Glass Animals sú predovšetkým texty inšpirované príbehmi ľudí, s ktorými sa stretol spevák Dave Bayley, Blossoms sa zameriavajú na syntetické a chytľavé popové melódie. Glass Animals a Blossoms vystúpili na celosvetovo známych letných festivaloch ako Glastonbury, Coachella, či Lollapalooza a tento rok zavítajú aj na Pohodu.

spot_img