8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
FestivalyGrape festival už o pár dní

Grape festival už o pár dní

2700

Už budúci piatok na piešťanskom letisku vypukne siedmy ročník festivalu Grape. Dokopy sa predstaví 73 interpretov zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Na šiestich stageoch uvidíme množstvo hudobných žánrov.

Headlinerom festivalu je anglická indie rocková skupina Bloc Party. Vrátia sa Netsky, ktorí minulý rok nemohli vystúpiť kvôli búrke. Návštevníkov určite roztancuje Crystal Castles, Kaytranada či Camo & Krooked. Atmosféru festivalu dotvoria hudobníci ako Jack Bugg, Milky Chance či Dub FX. V posledných dňoch však line-up zaznamenal zmeny. Britská skupina indie-rocková Circa Waves oznámila, že nevystúpi. Oganizátori zohnali ako náhradu rodáčku z New Yorku s krásnym zastreným hlasom Normu Jean Martin.

Bloc Party – Banquet

Ako každý ročník, aj tento nebude iba o hudbe.  Budú sa konať rôzne workshopy, diskusie, súťaže a dokonca aj stand-up comedy. V kreatívnej zóne bude veľa stánkov s rôznymi designerskými produktami. Okrem pestrého sprievodného programu nebude chýbať ani dresscode. Tento rok je ním slušnosť, nevinnosť a teda biela farba. Lístky sú takmer vypredané a už teraz je isté, že namieste sa nebudú dať kúpiť. To dokazuje, že tento ročník bude pravdepodobne  ešte silnejší ako tie predošlé.

spot_img