8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img
FestivalyMuzikálový festival Jozefa Bednárika baví, oceňuje i spomína

Muzikálový festival Jozefa Bednárika baví, oceňuje i spomína

bednarik, Herostratos, 6.1975

Aj tri roky po smrti nášho najrešpektovanejšieho divadelného režiséra Jozefa Bednárika pretrváva jeho odkaz. Ten sa odzrkadľuje v Muzikálovom festivale pomenovaného podľa jeho mena, na ktorom organizátori predstavia tie najkrajšie melódie z domácich i zahraničných muzikálov, divadelných piesní a filmov.

Dvadsiateho augusta sa v Brusne uskutoční jednodňové divadelno-muzikálové podujatia. Deviaty ročník Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika predstavuje zaujímavý program a niekoľko noviniek. Medzi nimi nultý ročník Brusway, na ktorom uvedú najslávnejšie broadwayské melódie. Za inšpiráciou si zašli organizátori až do ďalekého New Yorku, aby sa na tento i ďalšie roky inšpirovali tamojším divadelným životom. Pre detských návštevníkov bude pripravené pásmo Zaspievam ti rozprávku, kde Štefan Skrúcaný, Natália Hatalová, Tomáš Majláth, Dárius Kočí, či Peter Makranský zaspievajú tie najkrajšie detské pesničky.

Bude sa aj oceňovať a hoci sa stále drží v tajnosti osobnosť, ktorej umiestnia meno na Tabuľu slávy, je isté, že ním bude niekto, koho vybral ešte počas svojho života Jozef Bednárik. Nezabudnuteľný režisér bol držiteľom prvého ocenenia, a keď sa ho pýtali organizátori na ďalšie tipy pre budúce ročníky neváhal a dodal im ich už na mnoho rokov dopredu. Okrem toho sa bude odovzdávať aj cena Brusnianska Brusnica, ktorú získa muzikálový umelec aj inštitúcia, ktorá dáva najväčší priestor tomuto stále perspektívnemu žánru. Jednou z najväčších neprogramových atrakcií bude výstava osobných vecí Jozefa Bednárika zapožičané jeho samotnou rodinou. K videniu budú rukopisy, archívne a raritné fotografie poriadené Jozefom Šmotlákom i osobné veci ako neodmysliteľná šála.

Muzikálový festival Jozefa Bednárika – pozvánka 2016

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok