8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
FestivalyJeff Mills prichádza do Maroka!

Jeff Mills prichádza do Maroka!

15316098356_eb7b7e2a1f_b

Jedna z najväčších legiend techno music a jeho veľký reformátor sa stáva headlinerom marockého festivalu Oasis. Reč je o Jeffovi Millsovi, ktorý prichádza na unikátny festival Oasis.

Oasis Festival – atmosphere 2015

Oasis je hudobný festival zameraný na elektronickú produkciu. Koná sa každoročne v marockom hlavnom meste Marrakesh, v krásnych priestoroch hotelového komplexu The Source. Krásne ženy, kvalitní dídžeji, cestovatelia z celého sveta sa zabávajú pri bazéne počas troch dní. Tento ročník sa uskutoční medzi 16 – 18. SeptembromJeff Mills pochádza z amerického Detroitu a právom patrí k najvýznamnejším reprezentantom hudobného žánru techno music. Spočiatku sa pohyboval v undergroundovej scéne, jeho experimenty so zvukom presvedčili aj starších a skúsenejších kolegov ako napríklad Derrick May, ktorý sa k jeho práci vždy uznanlivo vyjadroval. Mills však neostával iba v rovine umelca, ale vyjadroval sa aj k spoločenským angažovaným otázkam. Problematika rasizmu ho trápila. Na mladých Afroameričanov apeloval, aby sa nenechávali vykorisťovať a namiesto kriminality sa radšej vzdelávali. Jeho príchod na africký kontinent je teraz veľkou udalosťou.

Jeff Mills – The Bells

Po odchode z kultovej formácie Underground Resistance sa v roku 1991 vydal na úspešnú sólovú dráhu, ktorá trvá dodnes. Mills sa preslávil spoluprácou s veľkými orchestrami a bol jedným z prvých elektronických producentov, ktorý s nimi živo vystupoval. Na festivale Oasis vystúpi sólovo so svojím setom, okrem neho sa môžu návštevníci tešiť aj na jeho zmieňovaného kolegu Derricka Maya ako aj ďalších producentov a DJ´s.

spot_img