8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
FestivalyHip Hop Žije bude mať bohatý sprievodný program

Hip Hop Žije bude mať bohatý sprievodný program

m17tp_hip_hop_zije_bratislava_fat_joe

Už budúci piatok sa na bratislavských Zlatých pieskoch uskutoční najväčší hip-hopový festival na Slovensku Hip Hop Žije.

Okrem bohatého hudobného programu si organizátori pripravili veľa atraktívnych sprievodných súťaží. Na svoje si prídu aj milovníci športu.

Graffiti

Zaujímavé aktivity na festivale ponúkne Rooftop. V piatok sa budú maľovať graffiti na 40 metrovej otvorenej stene. Maľovať môže každý, no musí si priniesť vlastné spreje. V sobotu sa uskutoční exibícia graffitov z vesmíru na 40 metrovej dlhej stene. K dispozícii bude aj Rooftop stánok, kde si budú môcť ľudia zatočiť kolesom šťastia a vyhrať rôzne ceny. Pre návštevníkov festivalu je pripravená aj oddychová zóna so sedením a príjemnou atmosférou.

Battle

Ani tento rok na festivale nebude chýbať battle. Po prvýkrat sa tam však uskutoční kvalifikácia na svetové finále Outbreak Europe. Tí najlepší slovenskí, ale aj zahraniční bboys a bgirls zabojujú o svetové finále. Súťažiť sa bude v dvoch kategóriach. Do poroty zasadne medzinárodné trio v zložení poliak Kido, čech Iggy Boy, a slovák MG. Za gramce sa postaví DJ Miniboj Killa a na miku sa predvedie Lil Pablo.

Volejbal

V sobotu sa na festivale uskutoční aj volejbalový turnaj. Svoje schopnosti prídu predviesť nie len návštevníci, ale aj známe osobnosti slovenského showbiznisu. Okrem toho, že môžu vyhrať zaujímavé ceny zažijú aj kopu zábavy. Zapojiť sa môže každý. Podmienkou je vytvoriť vlastný trojčlenný tím. Registrácia začne v sobotu priamo na festivale.

Streetball

Neodmysliteľnou súčasťou festivalu Hip Hop Žije je isto streetballový turnaj. Tento rok sa bude konať pod hlavičkou SBA a prinesie možnosť postupu do veľkého finále 3X3 Basket Tour 2017. Oproti predošlým ročníkom bude rozdiel aj v čase a lokácii turnaja. Keďže organizátori presťahovali festival do nového areálu v ktorom nie sú vhodné plochy pre umiestnenie ihrísk, turnaj sa bude konať na parkovisku pred nákupným centrom Palace. Bude sa hrať v sobotu. Každé družstvo môže mať maximálne 4 členov  – 3 hrajú, 1 strieda a hrať sa bude v týchto kategóriach: Muži a Open Mix. Prihlásiť sa treba čo najskôr, preto že je obmedzený počet tímov. Víťazné mužstvo čaká aj množstvo zaujímavých vecných cien.

Ladies Zone

Novinkou tohto ročníka bude zóna výhradne pre ženy. Okrem miesta na odpočinok bude ponúkať zdarma služby vizážistiek, ktoré budú mať na starosti líčenie a účesy. Navyše bude pred zónov hliadkovať dvojica promotérov. Mužom bude vstup zakázaný.

Lístky sú v predaji na oficiálnej stránke www.hiphopzije.sk za zatiaľ zvýhodnenú cenu, ktorá sa bude ešte navyšovať.

Hip Hop žije 2017 – spot

spot_img