8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalyJulian Jeweil verzus Bokka Shade

Julian Jeweil verzus Bokka Shade

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Pochádza z južných brehov Francúzska, kde striedavo žije popri svojmu berlínskemu angažmánu. V hudbe Juliana Jeweila počuť odraz ľahkosti francúzskeho house, ale aj strojovosť nemeckého techna. Charakterizuje ho mäkký podmanivý zvuk a melodické línie nabalené do rytmických štruktúr techno soundu. Už jeho prvý hit Air conditionné, ktorým sa presadil aj na medzinárodnej scéne, obsahoval tieto atribúty, ktoré vždy tiahli k atmosférickému poňatiu hudby. Momentálne patrí k najproduktívnejším producentom, nielen čo sa týka samotného vystupovania, ale aj oblasti produkovania trackov a remixov.

Julian Jeweil

žáner: tech/house, house, techno

kde ho zažijete: Balaton Sound

Julian Jeweil – Air Conditionné

Obdobným spôsobom dohromady mixujú žánre house a techno Jeweilovi rodáci z Francúzska. Tech house dvojica Bokka Shade sa presadila albumom Movements z roku 2006. Úspech nebol náhodný. Walter Merziger a Arno Kammermeier robili hudbu systematicky, už od doby, kedy sa stretli v školskej kapele. Vybudovali si charakteristický zvuk, ktorý na ďalších albumoch a singloch posúvajú k atmosférickejšiemu poňatiu. Nechcú tvoriť iba tanečné veci, ale aj hĺbavejšie a pomalšie kompozície, ktoré zasahujú aj do filmovej hudby. Také boli ich posledné nahrávky Galvany Street a Cut the Strings.

Bokka Shade

žáner: tech/house, house, techno

kde ich zažijete: Balaton Sound

Booka Shade – Wildest Thing

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok