8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
FestivalyLunchmeat Festival - jedinečná prehliadka súčasnej elektroniky a novomediálneho umenia

Lunchmeat Festival – jedinečná prehliadka súčasnej elektroniky a novomediálneho umenia

4.-6. októbra sa v Prahe už po deviaty raz uskutoční Lunchmeat Festival. Spojenie progresívnej elektronickej hudby mnohých podžánrov a novomediálnej tvorby súčasných umelcov obsadí druhýkrát na tri dni pražský Veletržní palác.

Lunchmeat Festival je každoročnou prehliadkou toho najprogresívnejšieho zo súčasnej elektroniky a trojdňovou pastvou pre oči návštevníkov. Počas troch nocí budú môcť návštevníci vidieť dj sety a live audiovizuálne vystúpenia viac ako tridsiatky interpretov. Neodmysliteľnou súčasťou elektronickej hudby je v dnešnej dobe vizuálne umenie, ktoré ju na Lunchmeate nebude dopĺňať ale bude stáť rovnocenne vedľa nej a tým vytvárať jej rozšírenie a nadstavbu.

Tohtoročným očakávaným headlinerom bude určite Actress – jeden z najzaujímavejších súčasných producentov, ktorý svoj posledný album Lageos vydal s projektom London Contemporary Orchestra. Amnesia Scanner sa na Lunchmeat vrátia po dvoch rokoch. Tento rok prinesú novú AV show a nový album Another Life, ktorý vyšiel začiatkom septembra. Absolútne špeciálnu show má pripravenú Aïsha Devi v spolupráci z umelcom Emile Barret. Jej vystúpenie bude sprevádzať screening 360 stupňových videií premietaných po stenách sály.

Actress – X22RME

Birminghamský label Downwards Records oslavuje tento rok 25. výročie a pri tej príležitosti bude mať v programe vlastný showcase. Audiovizuálnu show predstavia Grebenstein & Seefried a s dj setom vystúpi aj jeho samotný zakladateľ a jedna z najvýznamnejších postáv britského industriálneho techna Karl O’Connor aka Regis. Desiate výročie oslavuje aj label Night Slugs, z ktorého sa predstavia jeho zakladatelia Bok Bok a L-Vis 1990, a pridá sa aj producent GIRL UNIT.

Grebenstein & Seefried – Wufferfraction

Okrem toho sa predstaví aj 15 lokálnych projektov českej scény, medzi nimi napríklad Awali & Frances Sander, Citty & Jakub Aeldryn, Enchanted Lands & Wim Dehaen, NobodyListen či nrmn. Súčasťou programu bude aj výstava v priestoroch suterénu Veletržného Paláca a 2 workshopy.

spot_img