8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
FestivalyŠéfdramaturg KEXP, kurátor Boiler Roomu, metal, indie, jazz aj experimentálna hudba na...

Šéfdramaturg KEXP, kurátor Boiler Roomu, metal, indie, jazz aj experimentálna hudba na Sharpe 2024

Šiesty ročník festivalu Sharpe sa uskutoční od 25. do 27. apríla v bratislavskej Novej Cvernovke. Showcaseový formát predstaví usadené mená na scéne aj talenty, o ktorých budete v najbližších rokoch ešte veľa počuť. Na konferenciu medzi inými zavíta aj Kevin Cole, šéfdramadurg KEXP Kevin Cole, alebo kurátor Boiler Roomu, Michail Stangl.

Nová Cvernovka má v sebe určitý genius locci a jej členité priestory, akoby boli predurčené na zorganizovanie hudobného festivalu. Sharpe nie je hocijakým showcasom, ale svojou dramaturgiou sa snaží pokryť široký žánrový rozptyl, vytvoriť festivalový lineup s aktuálnymi menami aj s projektmi určenými iba pre toto podujatie.

Jedným z nich bude projekt Kill Your Rap Idols, kde sa stretnú Berlin Manson, Fvck Kvlt, Dušan Vlk, Temný Rudo, Paris Arleta nad pochmúrnymi existencionalistickými beatmi.Zahrajú už vo štvrtok na otváracom večeri, ktorá pripraví na festivalovú atmosféru, ktorou sa snažia v priehrští showcasesových festivalov odlíšiť práve prístupom voči návštevníkom aj samotným účinkujúcim.

Priestor dostane široký žánrový záber, či už je to metalová a garážová hudba (Besna, Deti ), alternatíva vo všetkých eklektických podobách (Yard, lúpína, Wczasy), experimentálne prístupy tvorcov (Los Sara Fontan, Monika Subrtova), tanečná hudba (Jessica Kert), súčasné pesničkársko (Æ MAK, Dasa, ), ale aj jazz či vážna hudba (Trilobeat), post punkové a gitarové plochy (Dame Area, Doss, The Drin, Manon meurt ) atď. Celkovo päťdesiatdva interpretov zahrá v rôznych lokalitách – skrytých aj dôverne známych – bratislavskej Novej Cvernovky.

Na konferenciu zavítajú odborníci z hudobného a kreatívneho priemyslu z celého sveta. Medzi headlinerov – panelistov bude patriť známy šéfdramaturg rádia KEXP, Kevin Cole, ktorý už raz na festivale vystúpil a to počas online pandemického ročníka 2020. Ďalším významným rečníkom bude Michail Stangl z CTM Festivalu a jeden z kurátorov Boiler Roomu.

Príde aj zakladateľ španielskeho magazínu Muzikalia, Sergio Picón Gonzales, Andraž Kajzer z Mentu, David Čajčík z Heartnoize Promotion, ako aj zástupcovia domácej scény Mišo Kaščák, Mišo Berezňák, Paula Poštolková, Arie Hoštaková, Matwe Kaščák atď.

spot_img