8.6 C
Slovakia
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
FestivalyNa Grape festivale bude mať silné zastúpenie domáca scéna

Na Grape festivale bude mať silné zastúpenie domáca scéna

grape-festival-2017Organizátori festivalu Grape postupne zverejňovali mená zahraničných interprétov, ktorí vystúpia na ôsmom ročníku. Do Piešťan tento rok zavítajú napríklad priekopníci elektronickej hudby Moderat, indie rockové trio Two Door Cinema Club, indie elektronická skupina The Naked and Famous a mnohí ďalší. Nebudú však chýbať ani zástupcovia domácej hudobnej scény.

Na Grape predsa nemôže chýbať kapela, ktorá sa podiaľa aj na organizovaní festivalu, a to Billy Barman. Sú stálicou festivalu a pre ich koncerty je charakteristická poriadna tlačenica. Svoj nový album príde na Grape predstaviť aj rocková skupina Korben Dallas. Ich v poradí piaty album Stredovek ponúka vyzretejšie skladby, osobné texty a pestré spolupráce. Juraja Benetina, Lukáša Filu a Oza Guttlera dopĺňa naživo aj gitarista Chiki Liki Tu-A, Ľubo Petruška. S novým album príde na Grape aj elektroakustická skupina Fallgrapp. Ich druhý album V hmle je iný ako ich debut Rieka, ale o to zaujímavejšie bude ich živé vystúpenie. Stálicou festivalu Grape je aj košiská skupina Puding Pani Elvisovej. Už viac ako dvadsať rokov prinášajú skladby, ktorých sa spája elektronika, indie a pop. Nedávno vydali singel Pod paplón spolu s videoklipom a pracujú na ďalších skladbách.

Fallgrapp – Dym

Na Grape sa predstaví aj speváčka, ktorej meno výrazne rezonuje na domácej scéne. Katarzia tento rok absolvovala turné so skupinou Billy Barman, koncom minulého roka vydala album Agnostika, ktorý sa líši od jej debutu Generácia Y. Svoje experimentovanie a vyzreté texty prinesie aj na Grape. Mladá kapela Tolstoys pôsobí na hudobnej scéne krátko, no už stihla na seba upozorniť svojím špecifickým zvukom. Pod vedením Ely Tolstovej kombinujú klavír s husľami a kontrabasom. Výsledkom je dreapop doplnený jemným spevom. Uvidíme ich aj na Grape. Môžeme sa tešiť aj na vystúpenie indie folkového dua Genius Locci. V septembri 2016 vydali debutový album, za ktorý získali nomináciu na Radio_Head Awards. Prvýkrát na Grape zavíta košické duo Kinsfolk. Ich indie folk zaujal aj v zahraničí a úpútali ich videoklipy. Uvidíme, ako im idú živé vystúpenia.

Genius Locci – Out Loud

Grape festival sa vypukne na letisku v Piešťanoch od 11. do 12. augusta. Okrem vyššie spomínaných domácich interprétov sa môžeme tešiť aj na Two Door Cinema Club, Moderat, Tom Odell, The Naked and Famous, Metronomy, Aurora, Dirtyphonics, Cigarettes After Sex, Zola Jesus, Kollektiv Turmstrasse, George FitzGerald, Júniús Meyvant, Formation a Haus.

 

spot_img