8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
FestivalyThe Ensemble intercontemporain dnes v Bratislave aj so Slovákom Martinom Adámekom

The Ensemble intercontemporain dnes v Bratislave aj so Slovákom Martinom Adámekom

Odkaz významného skladateľa a dirigenta Pierra Bouleza šíri aj po jeho smrti, súbor, ktorý zakladal. The Ensemble intercontemporain predstaví svoj najnovší projekt v bratislavskom Veľkom koncertom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Ak má americká hudba Kronos Quartet, tak Francúzi pretrvávajú hrdosť na súbor The Ensemble intercontemporain. Ten založil a dlhoročne viedol legendárny skladateľ a dirigent Pierre Boulez. Systematicky sa sústreďovali na nahrávanie súdobej tvorby skladateľov ako Arnold Schönberg, Alban Berg, György Ligeti a spomínaného Bouleza. Okrem toho prejavovali záujem aj o rôzne umelecké presahy. A s obdobnou snahou predstavia v Bratislave svoj najnovší projekt, ktorý mal premiéru iba pred troma mesiacmi. V Dronocracy skúmajú oblasť ticha a prepojenie audiovizuálneho umenia na súdobú vážnu hudbu.

Francúzsky súbor zažije na Slovensku premiéru už dnes večer. V bratislavskom Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu sa predstaví v podaní sólistov EIC, medzi ktorými nebude chýbať ani Slovák Martin Adámek, a hercov zo zoskupenia Collectif 17.

Ensemble intercontemporain – Genesis

spot_img