8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
FestivalyVegánstvo, eco-friendly a ďalšie dôležité témy na Family Fest

Vegánstvo, eco-friendly a ďalšie dôležité témy na Family Fest

Od 22 do 23. júna sa uskutoční štvrtý ročník eko-geek open air festivalu Family Fest. Minulý rok sa presťahoval z Kollárova do rekreačného strediska Záruby-Jahodník pri Smoleniciach, čo z neho robí tak trochu tábor pre dospelých.

Čo sa hudobného programu týka, Family Fest prinesie víkend plný slovenskej aj zahraničnej, najmä hardcorovej hudby, na dvoch stageoch. Na najväčšom Slovenskom festivale svojho žánru sa počas dvoch dní predvedú kapely ako sú napríklad Catastrofy, RozpoR, ADACTA, Rust2Dust, Municia, HOPES, landless a ďalšie. Menší Tent Stage ponúkne kapely ako kanadských Respire, FVTVRE, Vojdi, 52 Hertz Whale, From Another Mother či Shallov.

Catastrofy – Ja som spokojný

Okrem hudby je prichystaný aj pestrý program počas dňa. Vyberať sa bude dať z naozaj rôznorodých aktivít. Futbalový turnaj, metlobal, jóga, workout, prednes básní s hudobným doprovodom, výtvarný workshop a nebude chýbať ani tattoo zóna. Počas dňa sa budú môcť návštevnící naučiť niečo nové na prednáškach na rôzne témy, ako napríklad na osvetu o udržateľnosti a eko-friendly praktikách. Jednou z hlavných prednášok tohto ročníka bude „Příběhy bláznovství“ o duševnom zdraví a v spojení s ňou bude v areáli počas celého festivalu nainštalovaná rovnomenná putovná výstava obrazov.

Adacta – Zlo

Dôležitým aspektom bude aj tento rok gastro. Hardcore komunita si zakladá na vegánskom životnom štýle, takže práve týmto spôsobom sa odzrkadlí aj ponuka jedla na festivale. S tým neodlučiteľne súvisí aj Zero Waste prístup ku všetkým festivalovým aktivitám.

spot_img