8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
FestivalyViktor Frešo predstaví na festivale sériu hudobných sôch inšpirovaných liturgiou

Viktor Frešo predstaví na festivale sériu hudobných sôch inšpirovaných liturgiou

bacb-hoverBratislavský mestský festival BA City Beats bude rovnako ako vlani najmä o hudbe, no svoj priestor na ňom budú mať aj výtvarné diela, ktoré s hudbou priamo súvisia. Hudobník, výtvarník a konceptuálny umelec Viktor Frešo predstaví 20. a 21. júna na Pláži pod Ufom unikátny projekt Jesus Guitars.

Ide o sériu gitár, pri ktorých sa slovenský umelec necháva inšpirovať náboženskou tematikou a liturgickým stvárnením Ježisa Krista a jeho rodiny. Leitmotívom nevšednej prezentáciebude slogan “Boh je láska”. Okrem Freša si budú môcť ľudia pozrieť aj diela ďalšieho slovenského výtvarníka Luba Mikleho, ktorý príde na festival prezentovať svoje sochy. Mikle okrem iného odprezentuje upravené modely troch áut. Umiestnené budú priamo v  areáli podujatia.

Hudobné úlety – document about Datasystem


 

Viktora Freša zaujímajú priame, účinné, vizuálne nástroje. Preferuje krátky interval medzi akciou a reakciou a podmienky rýchleho rozpoznania vzťahov medzi vyjadrujúcim „ja“ a označením „on“. Preto mu vyhovuje forma stručného sloganu. Či už intervenuje do verejného priestoru, alebo vystavuje v galériách, dbá na to, aby z prevedenia bola poznať okamžitá tvorivá akcia – GESTO.

(TS – Ján Papáč – redakčne skrátené)
spot_img