8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
FestivalyZ Tapes prinesie do Trnavy nový hudobný minifestival

Z Tapes prinesie do Trnavy nový hudobný minifestival

Už túto sobotu 14. júla sa v trnavskom multifunkčnom priestore Nádvorie bude konať prvý ročník festivalu kazetového vydavateľstva Z Tapes. Toto vydavateľstvo vzniklo v roku 2011 a zastrešuje viac ako 80 interpretov z celého sveta.

Z Tapes vydáva albumy v kazetovom formáte. Je jedným z mála vydavateľstiev tohto typu v našom regióne. Zameriava sa na žáner indie, konkrétne lo-fi bedroom pop, ktorý sa často vyznačuje DIY produkciou, jednoduchými melódiami a prevažne jemnými gitarovými prvkami. Vydavateľstvo funguje čisto na internete a práve tam sa sústreďuje jeho cieľová skupina a hudba. Založil ho Filip Zemčík, ktorý začal s hudobným blogom a potom objavil čaro audiokaziet. Rovnako stál aj pri zakladaní projektu United Cassettes, ktorý dnes spája všetky kazetové vydavateľstvá na svete.

Minifestival v Trnave bude prvou verejnou udalosťou, ktorú vydavateľstvo organizuje. Môžeme sa tešiť na vystúpenia šiestich interpretov, ktorých Z Tapes zastrešuje: Lord Bendtner z USA, Lake Michigan z Anglicka, holanďanka Elsa Lester, kapely Billow a Mayen z Českej republiky a slovenský hudobník Homes. Okrem iného je pre návštevníkov zabezpečená aj gastronómia. O občerstvenie sa postará prednedávnom otvorené bistro a piváreň Akadémia, kaviareň Thalmainer, a nebudú chýbať ani Herbert Syrupy.

Formát kaziet zažíva posledné roky nepochybne nárast popularity. Minifestival je príležitosťou, ako dať ľuďom na Slovensku do povedomia kazetovú tvorbu, ktorá tu ešte zatiaľ nie je natoľko známa. Z Tapes festival vypukne v sobotu o šiestej v Trnave v novom priestore pre súčasnú kultúru Nádvorie. Vstup je dobrovoľný. Koncerty odvysiela naživo aj Trnavské Rádio.

spot_img