8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
FestivalyZaujímavosti zo života G-Eazyho

Zaujímavosti zo života G-Eazyho

autor: Mária Dvořáčková

Preraziť ako beloch na americkej rapovej scéne nie je jednoduché. G-Eazy je však dôkazom toho, že ak niekto tvrdo na sebe pracuje, nie je to nemožné. Hoci jeho skladby počuť často v slovenských rádiách, vie sa o ňom málo. O pár dní oslávi tridsiatku, preto vám prinášame niekoľko zaujímavých faktov z jeho života. G-Eazy vystúpi 7. júla na festivale Balaton Sound.

 1. Jeho celé meno je Gerald Earl Má ukrajinské korene.
 2. Keď mal štrnásť rokov, predával hot dogy, aby mal peniaze na výrobu mixtape-ov. Nemal auto, tak dochádzal autobusom.
 3. Trávu vyskúšal prvýkrát, keď mal 12 rokov. Prvýkrát sa opil so spolužiakmi, keď bol ôsmak. O panenstvo prišiel ako teenager v parku na lavičke so staršou ženou.
 4. G-Eazy sa narodil a vyrastal v Oaklande v Kalifornii. Potom sa presťahoval do New Orleans. Tam chodil na vysokú školu a sníval o tom, že bude raperom.
 5. G-Eazy bol na turné s Drakeom a bol dohodnutý s učiteľmi, že vynechá dva týždne v škole, no musel posielať úlohy. Potom mu však jeden učiteľ povedal, že ak vynechá ďalšiu hodinu, nechá ho prepadnúť. Museli rýchlo odohrať koncert a vrátiť sa do New Orleans.
 6. Väčšinu svojho majetku predal, aby si mohol financovať svoju kariéru. Po ukončení vysokej školy v roku 2012 išiel na 40-dňový hudobný festival s Lilom Wayneom, TI-om a 2 Chainz bez toho, aby mal nejaký domov a osobné veci.
 7. Hudobne ho veľmi inšpiroval Johnny Cash. Jeho mama si vraj kedysi púšťala všetky albumy toho hudobníka a na jeho hudbe v podstate vyrastal.
 8. Najviac sa mu podarilo preraziť potom, čo v roku 2011 vydal mixtape „The Endless Summer“ a absolvoval turné s Drakeom and Lilom Wayneom. Potom napísal, nahral a vydal album „Must Be Nice“ a získal tretie miesto v rebríčku iTunes Hip-Hop Chart.
 9. Svoju hudbu opisuje ako kultúru 50. rokov zmiešanú so súčasným rapom. Povedal, že na takej hudbe vyrastal a že ho baví spájanie odlišných štýlov hudby, rôzne žánre a kultúry.
 10. G-Eazyho debutový album „These Things Happen“ vyšiel v roku 2014 a dostal sa na tretie miesto v americkom rebríčku Billboard.
 11. G-Eazy rád berie svoju mamu na turné. Majú veľmi blízky vzťah. Dokonca ju raz pozval aj na pódium, aby si s ním zapálila cigaretu.
 12. Má viac ako milión sledovateľov na Instagrame! Na sociálnych sieťach je veľmi aktívny. Uverejňuje tam kreatívne a zaujímavé fotografie.
 13. G-Eazy mal ťažké detstvo. Jeho matka opustila jeho otca, keď bol mladý a začala chodiť so ženou. Zostal zmätený bez otcovej postavy v živote. Spočiatku nesúhlasil s matkiným vzťahom, ale ako rástol, pomaly ho prijal. Mamina priateľka však mala depresie a predávkovala sa.
 14. Jeho najnovší album „When Its Dark Out“ sa predával lepšie, ako album Ricka Rossa „Black Market“, ktorý vyšiel ten istý týždeň. Prvý týždeň si G-Eazyho album kúpilo vyše 110-tisíc ľudí, Rick Rossov asi 65-tisíc ľudí.
 15. G-Eazy od roku 2017 chodil so speváčkou Halsey. Odvtedy sa už viackrát rozišli a dali sa znova dokopy. Chvíľu chodil aj s Lanou del Rey.

G-Eazy – I Mean It

spot_img