8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinky24 Hour Drone - hudobný maratón naprieč národmi, etnikami a hudobnými štýlmi
spot_img

24 Hour Drone – hudobný maratón naprieč národmi, etnikami a hudobnými štýlmi

Organizátori z holandského festivalu le Guess Who? a amerického nezávislého centra Basilica Hudson predstavujú maratón drone music, ktorý sa uskutoční 28. a 29. apríla v americkom mestečku Hudson.

24-Hour Drone prinesie hudobníkov špecializujúcich sa na experimenty v oblasti drone music, ktorí vytvoria dvadsaťštyrihodinový neprerušovaný zvuk. Organizátori predstavia drone ako jednu z najstarších a najzákladnejších foriem v hudbe. Dodnes je drone dôležitý v mnohých domorodých kultúrach a stál za vytvorením rôznych národných a etnických odtieňoch.

Prinášame vám výber toho najzaujímavejšieho, čo zaznie na hudobnom maratóne 24-Hour Drone:

Kontrabasista Tristan Kasten-Krause pochádza z New Yorku a vo svojej kompozičnej a hráčskej činnosti sa zaoberá zvukovou rezonanciou kontrabasu. Výsledkom je avantgardný a moderný zvuk vychádzajúci z minimalizmu Steva Reicha, s ktorým spolupracoval, i zo sveta avantgardných rockových kapiel, v jednej z nich aj pôsobil (Marateck). Na podujatí sa predstaví po boku harfistky Marilu Donovan, v projekte, v ktorom prepoja hlboký a vysoký zvuk oboch nástrojov.

Tristan Kasten-Krause & Giacomo Baldelli & Nadav Lev & Evan Runyon – Hyper Electric

Tradičný jávsky orchester Gamelan Kuisuma Laras má základňu v New Yorku. Ich spojenie hudby, divadla a tanca vychádza z tradičnej jávskej hudby a kooperáciou indonézskych a amerických hudobníkov. Táto kombinácia vytvára jedinečný zvuk interpretovaných na jedinečných nástrojoch, ktoré boli špeciálne vytvorené za účelom prezentovať Indonéziu na Svetovom veľtrhu 1964 konanom v New Yorku.

Gamelan Kuisuma Laras – live 2007

Iránsky hudobník Sabha Sizdahkhani sa zaoberá hudobným stretom západu a blízkeho východu. Inšpirovaný free jazzom a perzskou tradičnou hudbou vytvára most pretínajúci minulosť a súčasnosť. Muzikant so skúsenosťami z vydavateľstiev Dischord Records, Southern Lord a Drag City sa preslávil sólovým vystúpením na 104-strunovej citare, ktoré kritika nazvala vyslaním z antiky.

Sabha Sizdahkhani – live 2017

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img