8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMe Against All - hardcore vyššej kvality
spot_img

Me Against All – hardcore vyššej kvality

Bratislavská hardcore skupina Me Against All pripravuje vydanie nového albumu. Ešte pred jeho vydaním vypustila do obehu videoklip k piesni The Worst. Prinášame vám naň názor troch našich redaktorov.

Neviem, ako by som “neklišeovito“ pomenoval to, čo hrajú bratislavskí Me Against All, ale asi viem, ako by ich hudba mala (chcela) znieť. Agresívne, zároveň melodicky, priamočiaro, hutne a „svetovo“. A to všetko ich nový klip /singel/ s názvom The Worst obnáša. Je súčasťou pripravovaného EP Live Short after Suffer. Vyzdvihnúť treba aj kvalitný vizuál, ktorý plne korešponduje s energiou a vervou hudobnej produkcie. Už aj v našich končinách si zvykáme na perfektný zvuk, a ani Me Against All nenechali nič na náhodu. Každopádne, držíme kapele palce, pretože na spriaznenej scéne existuje množstvo kapiel, ktoré sa snažia o priazeň publika. Do budúcna sa každý detail, ktorý môže kapelu odlíšiť od tých ostatných bude vážiť zlatom. Tu nechávam možnosti otvorené…

Radoslav Lakoštík

Bratislavskí  Me Against All práve vydali klip k skladbe The Worst, ktorý sa tak ako ich hudba – na nič nehrá. Pre tých, ktorí v našej scéne majú čo doháňať – chalani hrajú hardcore punk s perfektnou produkciou, no neboja sa miestami pritvrdiť ešte viac a výsledok znie hutne, drzo, ale stále vyvážene. Najbližšie k tomu, čo hrajú, sa blížia asi Dáni VolBeat, taktiež balansujúci medzi žánrami, s chuťou prekvapovať. Klip bol priamočiary, bez zbytočných okrás a vystihol náladu skladby. Atmosféru vytváralo čiernobiela stvárnenie a dynamická kamera, prispôsobujúca sa hudbe a vyjadreniu hudobníkov. Z kapely cítiť úprimnú emóciu, klip pomáha vcítiť sa do hudby a uveriť jej. Nie je čo vytknúť, chalani sa vyhli rockovým klišé, klip s hudbou pôsobia zohrane a sebaisto. Sme zvedavý, s čím táto bratislavská pätica príde nabudúce a nám ostáva už len podporovať ich v mútení nielen slovenských vôd.

Patrik Šedo

Po skladbe Bitter Taste je The Worst druhým klipovým zárezom partie z Bratislavy s názvom Me Against All. Kapela najprv pôsobila v štvorici, neskôr pridala ešte jedného člena a v súčasnosti pôsobí v zostave: Džuze – spev, Buco – bicie, Ferci – gitara, Maxo – gitara/vokály a Smajko – basa/vokály. Kapela hrá punk-hardcore a pripravuje svoje prvé EP s názvom Live Short and Suffer. Vzhľadom na to, že sa jedná o začínajúcu skupinu, videoklip k piesni The Worst je jednoduchý a zrejme v rámci finančných možností. Ukazuje živú hrajúcu kapelu s detailmi na ich hráčske finesy. Pieseň je v angličtine, ktorá je spevákom dobre zvládnutá. Viem, že k punku a hardcore tento jazyk neodmysliteľne patrí, ale bolo by zaujímavé vyskúšať aj slovenčinu. Pieseň sa nesie v tvrdšom, rýchlom hardcorovom duchu s groove medzihrami. Hlas speváka je expresívny aj melodický s doprovodnými vokálmi gitaristu a basáka v refréne. Príjemné počúvanie, nenudí to. Čo dodať? Nie najhoršie, až dosť dobré.

Martin Saksa

Me Against All – The Worst

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img