8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyVečer plný progresívneho metalu - Angra v Bratislave
spot_img

Večer plný progresívneho metalu – Angra v Bratislave

Štyri kapely podobného progresívno metalového zamerania sa predstavili v prvý aprílový sobotný večer v bratislavskom Ateliéri Babylon. Hlavnými hviezdami boli Geoff Tate, čoby odpadlík z legendárnej formácie Queensrÿche, so svojou skupinou Operation: Mindcrime a brazílska Angra.

Úlohy predkapiel sa zhostili Ravenscry a Halcyon Way. Taliansky alternatívci Ravenscry so speváčkou Giuliou Stefani predstavili na ploche 35 minút svoj goticky ladený metal najmä z posledného albumu z minulého roku The Invisible. Skúsenejšia americká partia Halcyon Way bola o čosi tvrdšieho razenia. Obe skupiny splnili svoj účel predskokanov, nesklamali, neurazili, ale ani výraznejšie neoslnili.

Queensryche – Eyes Of A Stranger

Krátko pred deviatou hodinou večernou sa už z reproduktorov ozvalo známe intro I Remember Now a ľudia znalí, už vedeli, čo bude nasledovať. Presne pred tridsiatimi rokmi vyšiel „Opus Magnum“ americkej skupiny Queensrÿche s názvom Operation: Mindcrime a bývalý vokalista Geoff Tate so svojou novou skupinou s rovnakým názvom si túto udalosť ctí na aktuálnom turné. Tento fenomenálny koncepčný album, inšpirovaný žiaľ aj v súčasnosti stále aktuálnym románom Georgea Orwella 1984, odznel v celej svojej dĺžke a tak si fanúšikovia mohli vychutnať hity, ako Revolution Calling, I Don`t Believe in Love, či Eyes of a Stranger. Geoff Tate je už mužom v rokoch (vystupoval v slušivej veste, kravate, klobúku a intelektuálnych okuliaroch), ale nič nestratil na svojom výnimočnom charizmatickom a naliehavom hlase so špecifickou krásnou farbou. Obklopil sa prevažne mladými vynikajúcimi muzikantmi a výsledok stál naozaj za to. Výborný zvuk, vynikajúce pódiové prevedenie, skvelý zážitok.

Angra – War Horns

Brazílska power/progressive metalová veličina Angra sa predstavila na Slovensku vôbec prvýkrát vo svojej 28 ročnej kariére a po vrelom prijatí publika určite nie naposledy, ako aj avizoval principál kapely Rafael Bittencourt. Bilancovala aj Angra a dvadsiate výročie vydania ich tretieho vynikajúceho štúdiového počinu Fireworks si uctila nádhernou hitovkou Lisbon a „one man“ akustickým prevedením skladby Gentle Change spomínaným gitaristom skupiny. Od roku 2013 v kapele pôsobí jeden z najväčších metalových hlasov súčasnosti, taliansky svetobežník Fabio Lione, ktorý bez problémov odspieval piesne z éry Andreho Matosa (1991 – 2000), ako napríklad Nothing to Say, či Carry On a tiež z éry Edu Falaschiho (2001 – 2012), ako Rebirth, či Nova Era.

Najviac doma bol samozrejme v piesňach s ním naspievaných posledných dvoch albumoch skupiny, ako Final Light a z tohtoročného výborného albumu ØMNIWar Horns, Insania, či Magic Mirror.

V sóle na bicích zahviezdil vekovo najmladší člen skupiny Bruno Valverde a v dobrom svetle sa ukázal aj služobne najmladší člen – dredatý a svalnatý gitarista Marcelo Barbosa. Angra predviedla výborný koncert, tak dúfajme, že sa na Slovensko čoskoro vrátia.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img