8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinky25 zaujímavostí zo života Tove Lo
spot_img

25 zaujímavostí zo života Tove Lo

autor: Mária Dvořáčková

Headlinerom festivalov Grape a Sziget bude aj švédska speváčka Tove Lo. Asi nikomu neušiel jej mega hit Habits, no málo kto vie niečo viac o tejto talentovanej speváčke. My vám prinášame prehľad tých najzaujímavejších faktov z jej života.

 1. Celým menom sa volá Ebba Tove Elsa Nilsson a narodila sa 29. októbra 1987 v Štokholme vo Švédsku.
 2. Jej matka je psychologička a jej otec je podnikateľ. Má jedného staršieho brata.
 3. Keď mala tri roky, jej krstná mama jej dala umelecké meno Tove Lo, kvôli jej láske k rysom (singular: „lo“ vo švédčine).
 4. Vyrastala v bohatom okrese Djursholm v obci Danderyd, severne od Štokholmu. Svoje detstvo popisuje ako „veľmi chránené“ a jej rodinu ako „veľmi nóbl“. Priznala však, že hľadala niečo iné, ako bezpečie.
 5. Vďaka rodičom akademikom, mala Tove Lo dobré známky v škole a vyrastala s literatúrou, písaním poézie a poviedkami.
 6. Tove Lo potom rozvíjala lásku k hudbe a vytvorila dievčenskú kapelu so svojimi priateľmi. Keď mala 10 rokov, napísala svoju prvú pieseň.
 7. Keď mala 15 rokov, napísala kompiláciu lyrického obsahu a párkrát verejne vystupovala. Potom sa prihlásila do hudobnej školy Rytmus Musikergymnasiet v Štokholme.
 8. Na škole sa zoznámila a skamarátila s Caroline Hjeltovou, s ktorou neskôr vytvorila švédske duo Icona Pop.
 9. Po dvoch rokoch absolvovala školu a cítila istotu, že sa bude živiť hudbou napriek tomu, že jej rodičia si myslia niečo iné.
 10. Časopis W ju v októbri 2016 označil za bisexuálku. Vraj je to súčasť jej verejnej osobnosti.
 11. V rozhovore pre časopis Attitude v januári 2017 sa Tove Lo vyjadrila k svojej sexualite: „Moja sexualita je otvorená v oboch smeroch – s mužmi i ženami.“ Dodáva, že mala veľké šťastie, že vyrastala v liberálnej krajine.
 12. V marci toho istého roku uviedla v rozhovore s časopisom Out, že nikdy nebola vo vzťahu so ženou.
 13. Tove Love vyrastala na hudbe Coutney Love a inšpirovala ju kultúra grunge. Tove Lo fascinoval romantický vzťah Courtney Love s Kurtom Cobainom, rovnako ako skromnosť a čestnosť kapely Nirvana.
 14. Na strednej škole si Tove Lo rozvinula vášeň pre pop music a písanie piesní, ovplyvnené predovšetkým produkciou švédskych speváčiek Robyn a Lykke Li.
 15. V hudbe ďalej Tove Love najviac inšpirovali Amy Winehouse, The Weeknd, Jeff Buckley, Mikky Ekko a Silverchair.
 16. Po rozpade skupiny Tremblebee, v ktorej Tove Lo pôsobila, sa v roku 2011 začala venovať písaniu piesní a získala vydavateľskú zmluvu s Warner/Chappell Music.
 17. V roku 2014 podpísala zmluvu s Maxom Martínovým a skladateľským kolektívom Wolf Cousins. Pôsobila v americkom vydavateľstve Island a v anglickom Polydor Records.
 18. Tove Lo preslávil debutový album Queen of the Clouds, ktorý sa umiestnil na 14. mieste v rebríčku US Billboard 200 v októbri v roku 2014. Z albumu vyšiel aj singel Habits (Stay High), ktorý skončil na treťom mieste na US Billboard Hot 100.
 19. Okrem svojej sólovej tvorby má speváčka aj niekoľko piesní, ktoré prebrala od iných spevákov, napríklad „Sparks“ od Hilary Duff a „Love Me Like You Do“ od Ellie Goulding, ktorá jej získala prvú nomináciu na cenu Grammy.
 20. Tove Lo spolupracovala s menami ako Coldplay, Flume, Alesso, Nick Jonas, Adam Lambert a Wiz Khalifa.
 21. Tove Lo považujú za to najtemnejšie z švédskeho popu. Je známa svojou surovou popovou hudbou, ktorú ovplyvnil grunge.
 22. Jej charakteristicky čestný, zložitý a autobiografický lyrický obsah viedol k tomu, že ju médiá nazvali „najsmutnejším dievčaťom vo Švédsku“.
 23. Tove Lo hovorí, že vytvorila pre seba mediálny obraz, ktorý je synonymom jej skutočnej identity. Má tetovanie dievčaťa s čmeliakom na ľavom hornom ramene. Obrázok pochádza  z obalu albumu Clear Hearts Gray Flowers od Jack Off Jill, dizajn albumu Mark Ryden.
 24. Často býva bosá počas svojich živých vystúpení. Inak máva obuté bagandže Dr Martens alebo platformy Candie.
 25. V roku 2014 mala aj vlastnú kolekciu oblečenia, ktorá aj sama predviedla na móle. V pozadí hralo jej EP s názovom Truth Serum.

Tove Lo – Cool Girl

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img