8.6 C
Slovakia
sobota, 13 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinky65daysofstatic vám doručia nový album do emailovej schránky
spot_img

65daysofstatic vám doručia nový album do emailovej schránky

Očakávania boli naplnené. Obľúbená post-rocková skupina 65daysofstatic nahrala nový materiál. Prezentovať ho bude netradičnou formou.

Ak pominieme rôzne projekty či soundtracky, tak dlhých šesť rokov museli priaznivci skupiny 65daysofstatic čakať na nový album. Teraz prichádzajú s novinkou  Unreleased/Unreleasable Volume 4: A Year of Wreckage.

Predstavme si ho slovami kapely: „ako smutný dážď v bezmennom neónovom meste, ako operačné systémy, ktoré sa stávajú vnímavými v ich smrteľných hrdlách, ako opíjanie sa jet legom, alebo vyrastenie kvetov cez betón,“ takto poeticky ho opísali na svojej webovej stránke. Jeho vydanie sa datuje na tohtoročnú jeseň a už teraz je jasné, že sa to udeje veľmi netradične.

65daysofstatic – U/U Vol. 4 teaser

Novými kompozíciami si chcú odpovedať na otázku, čím vlastne sú, kde sú ich korene a čo chcú ďalej poslucháčom ponúknuť. Odpovede by sa mali nachádzať na novinke, ktorá bude postupne uvoľnená medzi májom 2019 až aprílom 2020.

Členovia skupiny žijú v rôznych mestách, ale podaril sa im nájsť najvhodnejší model fungovania. Vďaka tomu sa nerozpadli. Nový album prináša unikátny koncept prezentácie. Každý, kto sa prihlási na odber predplatného, dostane každý mesiac nový materiál, ktorý skupina nazýva termínmi zvuková paleta / myšlienka / experiment / algoritmus. Jednak týmto predplatným podporíte skupinu, jednak sa dostanete k unikátnej audio knižnici pozostávajúcej z rôznych ďalších vychytávok.

65daysofstatic teraz len veľmi ojedinele koncertujú. Vzácnou príležitosťou uvidieť ich live set budete mať 4. júla na srbskom festivale EXIT, ktorý sa uskutoční od 04. do 07. júla.

65daysofstatic – U/U Vol.4 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img