8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyAgnostic Front si pripomenú svoj „bolestivý debut“
spot_img

Agnostic Front si pripomenú svoj „bolestivý debut“

autor: Daniel Hevier ml.

Newyorská hudobná scéna je zmesou národností, etník a štýlov. Pod ňou sa ešte nachádza jedna undergroundová – hardcorové podhubie nazývané aj ako NY HC. A tam platia úplne iné pravidlá! Hlasnejšie, nekompromisnejšie a tvrdšie! Už tridsaťpäť rokov je ambasádorom newyorskej hardcorovej scény skupina Agnostic Front. Vedená dvoma celoživotnými priateľmi – Rogerom Miretom a Vinniem Stigmom.

Začínali na pôdoryse kapiel ako Fugazi, Minor Threat, Black Flag, Dead Boys a rýchlo sa stali razantnou odpoveďou punk rockovej idey. Ich myšlienky, názory a posolstvá sú silno prepojené so starým New Yorkom. Nie s tým turistickým, ale s tým, kde priateľstvo a česť vám pomohli prežiť ťažké životné situácie. Prostitútky, narkomani, bitkári, povaľači – každý z týchto stroskotancov niesol príbeh, ktorý písal sám život. Agnostic Front sa chceli vymaniť z tohto bludného kruhu. Vybudovali si okolo seba crew, ktorú rozšírili po celom svete. New York sa stal hipsterským rajom, ale jeho pravú dušu zosobňujú ľudia z okolia Agnostic Front.

Agnostic Front – Old New York

Koncertné vystúpenia Agnostic Front pripomínajú tak trochu gladiátorské zápasy. Pot sa mieša s krvou a baganže sa zrážajú s teniskami, ale v tejto priateľskej aréne sú všetci víťazmi. Metalisti, pankáči a hardcoristi tam spievajú chorály s jasnou správou: „For my family for my friends For those that we’ve lost I sing.“ Agnostic Front si tento rok pripomínajú tridsiate piate výročie od vydania debutového albumu Victim In Pain. Pri tejto príležitosti vznikol dokumentárny film The Godfathers of Hardcore mapujúci ich kariéru.

Premiéru bude mať 13. júla a o mesiac na to sa 13. augusta predstavia v rámci svetového turné v bratislavskom Randal Clube. Tam už niekoľkokrát predviedli, že ich živá energia je takmer nevyčerpateľná. A práve na tomto koncerte si budete môcť zakúpiť aj exkluzívnu LP reedíciu výročného albumu Victim In Pain.„Sme nesmierne vzrušení, že sa vyberáme na cesty s naším prvým albumom. Je ťažké uveriť, že aj o toľko rokov neskôr, máme toľko vášnivých nasledovateľov po celom svete,“ napísal na sociálnej sieti spevák Roger s dodatkom, že sa vidia s mosh pite!

The Godfathers Of Hardcore – teaser

Na jednom pódiu sa s nimi predstaví aj bratislavská päťčlenná formácia Me Against All, ktorá prepája rock and roll a hardcore v jeden celok. Už je to rok, čo ich debutová EP Live Short And Suffer, koluje medzi priaznivcami tvrdej gitarovej hudby. Fanúšikov kapely potešila informácia, že ich v lete už po druhýkrát budú môcť vidieť na Rock For People, kde spravili nezmazateľný dojem.

Me Against All – Twisted Feelings

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img