8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyAmbrose Akinmusire - tvár súčasného jazzu v pražskom Jazzdocku
spot_img

Ambrose Akinmusire – tvár súčasného jazzu v pražskom Jazzdocku

Rozbúrené jazzové vody potrebujú bezpečný prístav. Jazzdock je už niekoľko sezón priestorom pre svetový jazz. Do pražského klubu sídliaceho na vodách Vltavy, prichádza fenomenálny trubkár Ambrose Akinmusire.

Na jednej strane Miles Davis, na druhej Christian Scott. Takto niekde uprostred sa nachádza tvorba veľkého jazzového talentu Ambroseho Akinmusira. Talentovaný mladík má korene v Nigérii, kde jazz splynul do tanečnej hudby.

Na jednej strane Miles Davis, na druhej Christian Scott. Takto niekde uprostred sa nachádza tvorba veľkého jazzového talentu Ambroseho Akinmusira. Talentovaný mladík má korene v Nigérii, kde jazz splynul do tanečnej hudby, rovnako v Mississippi – v kolíske tradičného jazzu. Tento mix sa prejavil aj v jeho ďalšom smerovaní. Lyrický tón miestami korení ostrejším témbrom, pričom dôraz dáva viac na budovanie atmosféry, než na stavbu prešpekulovaných sól.  

Obdivovať ho môžete na troch nahrávkach, ale črtá sa aj dobrá príležitosť uvidieť ho naživo, keďže sa už zajtra v pražskom Jazzdocku predstaví po boku svojich spoluhráčov Samoma Harrisoma (klavír), Harisha Raghavana (basgitara) a Justina Browna (bicie nástroje).

Ambrose Akinmusire – Regret (No More) live 2014

https://www.youtube.com/watch?v=sQt4oiykQ-Q

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img