8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyAmfiteáter v Banskej Bystrici bude opäť metalový
spot_img

Amfiteáter v Banskej Bystrici bude opäť metalový

tumblr_nkpjqnoZCT1tk2auwo1_1280

Páchateľ sa vždy vracia na miesto činu, teda aj fínski symfonickí metalisti Nightwish prichádzajú po 12 rokoch opäť do Banskej Bystrice presne na to miesto, kde odohrali pred rokmi svoj prvý slovenský koncert. Slovenskí fanúšikovia zaplnia Amfiteáter v nedeľu 14.6. o 18-tej hodine.

Nightwish pochádzajú z fínskeho mesta Kitee a na scéne sú už 19 rokov, počas ktorých im stihlo pribudnúť k dobru 7 albumov a množstvo singlov, videí, DVD a kompilácií. Ôsmym albumom v poradí je tento rok vychádzajúca štúdiovka Endless forms most beautiful, z ktoréhoje už teraz dobre známy singel Élan.

Nightwish – Elán

Nightwish je predmetom mnohých diskusií vďaka skvelej hudbe a bývalej speváčke (Tarja Turunen), ktorú nahradila Anette Olzon a najnovšie Floor Jansen. Ďalej v amfiteátri uvidíme stabilných členov Tuomasa Holopainena (klávesy), Emppu Vuorinena (gitara) a Marca Hietalu (basgitara, spev). Za bicími bude sedieť Kai Hahto ( Wintersun, Swalow the Sun) a na píšťale, gajdách zahrá Troy Donockley (Ayeron, Iona, Mostly Autumn). Tešíme sa však aj na ďalšiu legendu, a to Sabaton, ktorý tiež rozochveje steny AmfiteátraBystrici.

Sabaton – No Bullets Fly

https://www.youtube.com/watch?v=1d4Z0FtRI7A

Ide teda o istý megakoncert dvoch famóznych kapiel so skvelým ozvučením, čakajúcim prekvapením a nečakane nízkym vstupným – v sieti Ticketportal 1 vstupenka za 35€. Nikto ešte nevie, čo je tým prekvapením. Agentúry nič nechcú prezradiť, máme len nápovedu: je to nejaká európska rocková extratrieda. Každopádne je to dôvod navyše v prospech návštevy koncertu. Ak by ste však z nejakého dôvodu nestíhali, najbližšie známe termíny koncertov Nightwish v okolí Slovenska : 12.7. 2015 na Masters of Rock vo Vizoviciach a ešte 7.12. v Prahe, kedy uvidíme na jednom koncerte aj AmorphisArch Enemy.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img