8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPrichádza k nám stelesnenie gitarovej kreativity
spot_img

Prichádza k nám stelesnenie gitarovej kreativity

 

 

20080612-220324_Joe_Satriani_Rijnhal_Arnhem

Na kožu vyholená hlava a čierne okuliare. Zjav jedného z najlepších svetových gitaristov všetkých čias je rovnako dobre známy ako jeho charakteristický interpretačný rukopis. Americký gitarista Joe Satriani vystúpi 14. októbra v bratislavskej Aegon Aréne.

Mať Satrianiho na albume je snom mnohých hudobníkov, jeho hosťovanie vždy pozdvihne štúdiovú prácu na inú úroveň. Svoje by o tom vedel rozprávať Mick Jagger alebo Deep Purple. Ale Satriani nemal nikdy ambíciu byť iba štúdiovým muzikantom. Ako sólista debutoval v roku 1986 albumom Not Of This Earth a o desať rokov neskôr založil slávny projekt G3 ( v ktorom sa vystriedali Brian May, Steve Vai, Yngwie Malmsteen a mnoho ďalších). Jeho vlastná kariéra je postavená na virtuóznom podaní všetkých gitarových techník. Práve Satriani je ukážkovým príkladom v gitarových učebniciach, odborníci oceňujú predovšetkým jeho emočný vklad a neuveriteľne čisté vibráto. Svoju techniku si vybudoval popri hrávaní s americkými jazzmenmi, paradoxne bol to bebopový klavirista Lennie Tristan, ktorý mal na neho najväčší vplyv. Naučil Satrianiho pracovať s improvizáciou. Inšpiráciu Satriani nabral aj počúvaním piesní a gitarových sól Jimiho Hendrixa.

Joe Satriani – Always With Me, Always With You

Joe Satriani vystúpi 14. októbra v bratislavskej Aegon Aréne. Bratislava bude jednou z tridsiatich zastávok na jeho svetovom turné. V rámci neho predstaví nový album Shockwave Supernova, z ktorého len pred pár dňami predstavil singel On Peregrine Wings. Predstaví sa v zostave spolu s klávesistom Mikeom Keneallym, bubeníkom Marcom Minnemannom a basgitaristom Bryanom Bellerom.

Joe Satriani – On Peregrine Wings

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img