8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyBeatboxový mág Dub Fx už čoskoro opäť na Slovensku
spot_img

Beatboxový mág Dub Fx už čoskoro opäť na Slovensku

COVER1-845x321

Austrálsky interpret Dub Fx vystúpi v polovici októbra v Bratislave a to aj napriek tomu, že si jeho koncert mohli ľudia užiť už počas leta na festivale Grape. Naše hlavné mesto bude totiž jednou zo zástaviek na umelcovom európskom turné, ktoré trvá od októbra do decembra 2016.

Okrem Slovenska navštívi Dub Fx tiež Česko, Poľsko, Maďarsko či Rakúsko, ako i ďalšie štáty Európy. Bratislavský koncert sa uskutoční 16.10. o 19:00 v Starej Tržnici a lístky (po 20e) sú záujemcom momentálne k dispozícii na oficiálnej stránke festivalu Grape. Ak sa na koncert vyberiete na poslednú chvíľu (čo však neodporúčam), lístky sa budú predávať aj na mieste (po 25e). Otázka ale je, koľko lístkov (ak vôbec) ostane do nedele voľných. Fanklub tohto mladého street performera totiž každým dňom narastá a obľúbení je aj u nás, najmä vďaka opakovaným návštevám letného festivalu. Po koncerte je tiež pripravená afterparty, ktorá sa bude konať v Nu Spirit Clube. DJ-ský pult bude obsluhovať DJ Yanko Kral, ktorý sa vystrieda s DJ-om Draftom. Ten spolupracuje s Dub Fx-om a bude ho na turné sprevádzať. Vstupné na afterku bude 5e, pre návštevníkov koncertu (s platnou páskou) 3e.

Dub Fx (vlastným menom Benjamin Stanford) je príkladom umelca, ktorý si ide tvrdo za svojim snom. Z pouličného beatboxera sa do dnešnej doby vypracoval na úspešného hudobníka, ktorý vystupoval vo viac ako 40 krajinách sveta. Základom jeho tvorby je beatbox, ktorý je podporovaný live slučkami a efektovými pedálmi, ktoré kombinuje so svojim hlasom. Jeho skladby sa najčastejšie pohybujú v štýloch drum and bass, reggae či hip hop.

Dub FX – Love someone

Do povedomia ľudí sa Dub Fx dostal najmä vďaka “videám z ulice“, ktoré sa stali po nahraní na kanál Youtube veľmi populárne. Jedna z jeho prvých skladieb, ktorou sa preslávil, bola skladba Love Someone. Tá bola na YT uverejnená v roku 2008. Dnes toto video presahuje 23mil. videní. V roku 2007 vyšla Dub Fx-ovi kolekcia živých pouličných vystúpení Live in the street, ktoré vznikali v rôznych krajinách po celej Európe, počas jeho pouličných “začiatkov“. Prvý štúdiový album EverythinksRipple vyšiel v roku 2009 a po ňom nasledovali albumy A Crossworlds (2010), Theory of Harmony (2013) a ešte čerstvý album z konca augusta Thinking Clear (2016). Lákadlom na najnovší album je najmä reggae skladba So are You, ktorá sa objavila na YT začiatkom júla. To, že je Dub Fx  fenomén aj u nás dokazuje i predaj lístkov. Do konca leta bolo predaných už vyše 500 lístkov a na facebookovej udalosti má o koncert záujem vyše 5 000 ľudí. Stará Tržnica má ale kapacitu “len“ 2000 miest a preto je len otázkou času, kedy bude koncert vypredaný. Takéhoto umelca si netreba nechať ujsť.

Dub FX – So are You

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img