8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyBig Calm + Blaze Away a skladby z ďalších albumov od Moorcheby...
spot_img

Big Calm + Blaze Away a skladby z ďalších albumov od Moorcheby naživo v Bratislave

Britská skupina Morcheeba sa znovu vracia do Bratislavy. Oslavy dvadsiatich rokov kultovej nahrávky Big Calm sa udejú aj za zvuku nových skladieb.

Skye Edward, Paul Godfrey, Ross Godfrey mali tvorivý vzťah, ktorý bol plný inšpirácie aj nedorozumenia. Ich skupina Morcheeba bola mimoriadne obľúbená, ale smerovanie jej členov vyvrcholilo takmer k rozpadu. Nakoniec sa to utriaslo, a hoci sa Paul do kapely už nevrátil, Morcheeba pokračuje v ďalšej činnosti.

Pred dvadsiatimi rokmi nahrali a vydali album Big Calm, s ktorým prišli aj noví fanúšikovia. Skupina sa posunula z triphopových vôd do mainstreamu. Takto to videli ich ortodoxní priaznivci, no treba podotknúť, že Morcheeba nikdy nelovila iba v jedných stojatých vodách. Triphopovú nálepku im dali novinári, ale ich oslovovala hudba rôznych dekád. Vedľa seba fungovali prvky z gospelu, country, bluesu, downtempa či acid jazzu. Vznikol hybrid, ktorý nostalgiu posunul do moderného zvuku. 

Koncertné turné je spomínaním aj promovaním nových piesní z pred roka vydaného albumu Blaze Away. Morcheeba vystúpi 14. mája v bratislavskom MMC.

Morcheeba – Big Calm

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img