8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyBratia, ktorí sa snažia predstaviť country hudbu mladej generácii
spot_img

Bratia, ktorí sa snažia predstaviť country hudbu mladej generácii

the-malpass-brothers

Americká formácia Malpass Brothers má veľmi blízko k tradíciám, napriek tomu, že má moderný zvuk. A to bez súčasných vplyvov.

Ich tvorbu objavila ikona americkej country scény Merle Haggard, keď im dal príležitosť hrať otvárací koncert pred jeho vystúpením v Severnej Karolíne. Bratia Chris a Taylor zaujali, vďaka čomu im to dopomolo k podpisu nahrávacej zmluvy. Svoj nový album Malpass Brothers vydali tento rok, materiál pozostáva prevažne z prevzatých piesní, ich ideou je totiž preniesť tieto nestarnúce klasiky medzi mladú generáciu. Štandardy však preniknú originalitou prejavu, keďže ich interpretácia má úprimnú dušu.

The Malpass Brothers – In studio

https://www.youtube.com/watch?v=JfQ9mVPqpxc

Sami o sebe tvrdia:  „Robíme country, pretože k nám táto hudba prehovára, pre nás je tradičné country reálne riešenie – každá pieseň vie opísať životné radosti, zármutok, problémy a šťastie. Pochádza zo srdca, má hĺbku a pravdu. Je to tak povzbudzujúce, keď na naše koncerty prídu mladí ľudia so záujmom o hudbu ich predkov. Chceme, aby sa country stala hudbou aj deti našich detí“.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img