8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyBruce Springsteen & The E Street Band odohrajú svoj jediný koncert v...
spot_img

Bruce Springsteen & The E Street Band odohrajú svoj jediný koncert v strednej Európe na Letňanoch

Bruce Springsteen / foto so zvolením agentúry Live Nation

Dvanásť rokov ubehlo od poslednej návštevy veľkého šéfa rockového pesničkárstva. Bruce Springsteen spolu so svojou kapelou The E Street Band zahrajú 28. mája na pražských Letňanoch.

Bruce Springsteen sa vráti do Prahy po dvanástich rokoch. Na koncert v Edene sa ešte dlho spomínalo, keďže išlo veľmi emotívne vystúpenie. Úvodným vystúpením len s akustickou gitarou Bruce nadviazal na svoj pražský koncert v deväťdesiatych rokoch, kedy bol na akustickom turné.

Charizmatický hudobník a člen rockovej sieni slávy ani vo svojich sedemdesiatich štyroch rokov nezaháľa a je vo výbornej forme. Hoci nie je na nekončiacom turné ako jeho kolega Bob Dylan, s ktorým si zaspieval v hitovom singli We Are The World, no stále patrí k tomu najlepšiemu, čo môžete z rockovej hudby naživo zažiť.

Dokonca mnohé jeho turné získali označenie tie najlepšie a zároveň tie najpredávanejšie. Tento rok je špeciálny aj tým, že si pripomíname štyridsiate výročie od vydania kultovej nahrávky Born In The U.S.A. Na tomto albume glosoval život v Amerike, jeho lesklú aj odvrátenú tvár s výpoveďou jednej generácie.

Stal sa symbolom rockového pesničkárstva, inšpirované potulnými folkáčmi ako Woody Guthrie či Cisco Houston, ktoré časom preniklo do štadiónového rocku. Život na cestách ako symbol amerického spôsobu života vníma nielen ako slobodu, ale aj ako jeho odvrátenú stránku – stagnáciu, ktorá hlboko prenikla do tamojšej spoločnosti. Springsteen o tom glosuje a píše texty, v ktorých sa zaujíma nielen o „tulákov“ a outsiderov, no taktiež čo to znamená byť občanom najvplyvnejšej krajiny na svete – prijatá zodpovednosť aj jej nevyužitý potenciál.

Najslávnejší rodák z New Jersey sa v posledných rokoch zaoberá témami starnutia, odchádzaním blízkych a zanechaním nejakého odkazu. Bruce Springsteen tak urobil na poslednej štúdiovej doske Only the Strong Survive z roku 2022. Neoddeliteľnou súčasťou jeho hudobníckeho života je sprievodná skupina The E Street Band, ktorej je deväť stálych a deväť koncertných členov, vrátane Springsteenovej manželky – speváčky Patti Scialfa.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img