8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyViac ako päťdesiat rokov na vrchole – Rod Stewart zahrá po prvýkrát...
spot_img

Viac ako päťdesiat rokov na vrchole – Rod Stewart zahrá po prvýkrát v Bratislave

Rod Stewart / foto so zvolením agentúry Vivien

Ďalšia osobnosť zo svetovej populárnej hudby zavíta do Bratislavy. Škótsky spevák Rod Stewart vystúpi 22. mája na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Na koncerte sa predstaví ako vynikajúci spevák, autor množstva hitov, člen Rock´n´rollovej siene slávy a ako veľký futbalový fanúšik.

Jedným zo symbolom škótskej identity sa stal spevák Rod Stewart. Fandí Celticu Glasgow, má vlastnú prémiovú whisky a svoje korene úspešne reprezentoval na albumoch, z ktorých sa predalo okolo dvestopäťdesiat miliónov s viac ako tridsiatimi hitmi v top ten vo Veľkej Británii.

Za tento úspech môže vďačiť nielen svojmu talentu a charizme, ale aj budovaním si repertoáru, v ktorom sú prítomné piesne v rôznych žánroch: rockových a popových aranžmánoch, soulu, R&B, blues rocku aj v disko rytmoch.

Potom tu bol ešte swing, cez ktorý vzdal hold predchádzajúcej generácie ako Dean Martin či Frank Sinatra. K tomuto žánru sa vrátil na najnovšom albume Swing Fever, ktorý vyšiel v spolupráci s anglickým klaviristom Joolsom Hollandom.

Apetít po novej tvorbe neutícha, keďže je to v priebehu jedenástich rokov už piata štúdiová nahrávka. Kým v štúdiovej činnosti sa mu podarilo predať miliónové náklady, tak ani so živými vystúpeniami nezaháľal, keď drží prvenstvo najväčšieho koncertu uskutočneného na pláži Copacabana – zahral pre tri a pol milióna ľudí, o polovicu viac než mala prednedávnom Madonna.

Ťažiskom jeho svetového turné, v rámci ktorého príde 22. mája do Bratislavy, bude výber jeho najväčších hitov z päťdesiatročnej speváckej kariéry. Vstupenky sú k dispozícií v sieti Ticketportal.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img