8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyBuckethead – Šialený experiment hudobného génia
spot_img

Buckethead – Šialený experiment hudobného génia

bucket01

Buckethead, vlastným menom Brian Carroll už neraz dokázal, že je unikátnou entitou v hudobnom svete. Gitarista s bielou maskou Michaela Myersa zo známeho hororu Halloween a vedrom KFC na hlave sa môže pochváliť veľkým množstvom štúdiových nahrávok ktoré donedávna vychádzali s priemernou frekvenciou – asi dva až tri nosiče za rok.

Posledné tri roky sa však vrece roztrhlo a tieto čísla rapídne stúpli. Tento rok ich už totiž vydal neuveriteľných 104(!). Konkrétne v októbri mu vyšiel každý deň jeden album. Gitarovému virtuózovi, ktorý podľa svojho tvrdenia bol vychovávaný so sliepkami v klietke, jednoznačne nechýba kreativita a usilovnosť. Jeho posledná nahrávka, s názvom Crumple vyšla 19. novembra, čo však pri čítaní tohto článku už dávno nemusí byť pravda.

Buckethead – Crumple Part One

To že kvalita ide na úkor kvantity je vec známa, a pravdepodobne žiadna z týchto nahrávok nebude konkurovať albumom ako Enter The Chicken alebo Electric Tears, ale o to hudobníkovi pravdepodobne ani nešlo. Je to zaujímavý experiment, ktorého produkty sú dosť rôznorodé, ale plnohodnotné a úplne počúvateľné.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img