8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyChcete spoznať novú nemeckú hudbu? Začnite so Soft Grid a Knusprige Wimpern
spot_img

Chcete spoznať novú nemeckú hudbu? Začnite so Soft Grid a Knusprige Wimpern

Nemecká hudobná scéna má stále, čo ponúknuť. Predstavujeme vám dve životaschopné kapely – Knusprige Wimpern a Soft Grid.

Milovníci dobrého soulu z čias, kedy sa nenápadne nakontaktoval na psychedelické podhubie, uprite pozornosť. Psychedelic soul sa po Amerike zakuklil aj v Európe. Hlavne v Nemecku, kde stále pretrvávajú silné otrasy tohto žánru.

Kapele Knusprige Wimpern sa podarilo spárovať minulosť so súčasným indie a naskočiť na vlnu temného / melancholického blues. Vytvorili priamočiaru zmes pesničiek o umierajúcich mačkách, tečúcich riekach s napáchnutou arómou európskej krízy identity. Nemá pre nich zmysel viazať sa k jednému žánru. Raz sú popovejší, inokedy bluesovejší, ale ich zvuk má ten správny špinavý preliv a dôrazný groove.

Knusprige Wimpern – Leave

Na trochu inú nôtu hrá formácia Soft Grid. Ich post rockové štruktúry však tiež majú soulový nádych. Za projektom stojí Theresa Stroetges, Jana Sotzko, ku ktorým sa po jednom vystúpení v detskej nemocnici, pridal bubeník Sam Slater. Trio dalo dohromady nové nápady a vystavali melancholické melódie na experimentálnom zvuku. Vznikli dlhšie kompozície vygradované do pesničkárskej explózie, ktorá si stále zachováva svoju lyrickosť.

Soft Grid – Corolla

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img