8.6 C
Slovakia
sobota, 28 januára, 2023
spot_img
HomeNovinkyKeď vás drví tlak priateľov, potrebujete zložiť silnú pieseň ako Julia Jacklin

Keď vás drví tlak priateľov, potrebujete zložiť silnú pieseň ako Julia Jacklin

spot_img

Austrálska speváčka Julie Jacklin pripravuje svoj druhý sólový album. Crushing bude intímnou prechádzkou po jej pocitoch.

Krehká telesná schránka a ešte krehkejšia duša umelkyne. Takto charakterizujú jemné piesne ich autorku – Juliu Jacklin. Pod aranžmánmi sa skrýva posolstvo od zraniteľnej osoby, ktorá svoje sklamania zo vzťahov a vlastné pochybnosti, dáva do hudby.

Album Crushing vzišiel z intenzívneho pocitu, ktorý niesla vo svojom vnútri. Drvenie, ako môžeme nahrávku preložiť do slovenčiny, má podľa speváčky odhaliť osobnú skúsenosť zo života a ako môže sklamanie deformovať naše vnútorné prežívanie.

Dva roky, ktoré pripravovanú novinku delia od jej debutu Don´t Let the Kids Win, strávila zhromažďovaním materiálu a premýšľaním nad tým, čo od nej očakáva jej poslucháč. Od začiatku si získavala sympatie tým, že obnažila v pesničkách svoje vnútro. Poslucháči takto našli skratku k jej súkromiu a tlak od fanúšikov a médií silnel.

Singel Head Alone z pripravovaného albumu má byť výkrikom smerom k jej priateľom a blízkym. Apelom o ktorom verejne hovorí: „ Je to prosba pre tých, ktorí sú okolo mňa, nech mi dajú priestor k nadýchnutiu. Pripomenutie samej sebe, že je v poriadku si vynútiť takúto hranicu. Skutoční priatelia vás vypočujú, prispôsobia sa tomu a stále vás budú milovať.“ Nahrávka Crushing vychádza 22. februára vo vydavateľstve Transgressive Records.

Julia Jacklin – Head Alone

spot_img
spot_img

Podcasty podporuje Hudobný fond

spot_img

Podcasty podporuje Fond na podporu umenia

spot_img

Podcasty podporuje Bratislavský samosprávny kraj

spot_img
spot_img
spot_img