8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyČo zatiaľ (ne)viete o Too Many Zooz
spot_img

Čo zatiaľ (ne)viete o Too Many Zooz

autor: Zuzana Vernerová

Módna polícia by ich pravdepodobne označila za módnych rebelov či anarchistov (alebo šialených trendy géniov?). Každopádne by ste hudobné trio na ulici určite neprehliadli.

Títo newyorský chlapci v zložení Leo Pellegrino (baryton saxofón), Matt „Doe“ Muirhead (trúbka) a David „King of Sludge“ Parks (bicie) už obchádzajú európske mestá v rámci svojho turné. Too Many Zooz sa aj v Brne a to už túto nedeľu, 18. 11. 2018, v hudobnom klube Fléda.

Že ste o nich / ich ešte nepočuli? To sa dá zmeniť a rozhodne je potrebné sa o túto skúsenosť obohatiť. Rozhodne lepšia párty ako vrtieť zadkom a podupávať nohami doma na stoličke, vás čaká v nedeľu na Fléde. Prikladám desať zaujímavostí, prečo zažiť naživo New York v Brne.

1.) Too Many Zooz (TMZ) sú na výslní pomerne krátku dobu. Hrávať spolu začali v auguste 2013, pričom Leo a Matt sa poznajú zo školy Manhattan School of Music, ktorú obaja navštevovali. Stačilo im päť rokov, aby boli známi po celom svete.

2.) Busking! Je pouličná forma umenia, kde si busker na seba zarába napr. hraním hudby v newyorskom metre – tak totiž začínali Too Many Zooz.

3.) Aby toho nebolo málo, nie len že sú TMZ jednou z najznámejších buskingových kapiel v Spojných štátoch, oni sú dokonca tak originálni, že si pre seba vymysleli „nový“ hudobný štýl – brass house, pod ktorý sa radi škatuľkujú.

4.) 5 573 420 zhliadnutí na Youtube. Song sa nazýva „Bedford“ a na YT bol pridaný 29. 6. 2017. Slušné číslo, nie? Pokiaľ vás to nepresvedčilo, jedno z ich prvých videí z NY busking-u má aktuálne 6 210 840 zhliadnutí.

5.) Ich virálne video „Bedford“, ktoré som spomenula o jedno číslo vyššie, je celé natočené na jeden záber. Bez strihu, bez zbytočného postprocesu. Ocitnete sa tak uprostred hudobnej performance v brooklynskom metre. Tam ste ešte neboli alebo hej?

6.) Leo Pellegrino je tak skvostný showman a hudobník, že si ho prizvali, aby si zahral spolu s celým orchestrom na BBC Proms (2017). Samozrejme bol odetý do ružovej, ktorú tak rád nosí.

7.) Pretože nahrávať songy (a točiť videá) s metronómom je už príliš okázalé, vo videu na YT s názvom „Car alarm“ môžete počuť a vidieť hudobné triafanie sa do taktu alarmu od auta. #autá #strecha #saxofón #ružováteplákovásúpravajein

8.) Na konte majú títo páni už päť EP kúskov. A biografia na ich oficiálnej web stránke? Pfff, pre nováčikov…

9.) V rámci bývalého Československa sa TMZ ukážu iba v Brne. Svojou návštevou nepoctia ani Prahu či Bratislavu. Pretože Brno válí!

10.) Vstupenka na brnenskú Flédu stojí 490 Kč čo je v prepočte na rohlíky síce 250 ks, ale biela múka nie je moc zdravá, tak poďte radšej na koncert.

Tak čo, presvedčila som vás a vidíme sa v nedeľu na Fléde?

Too Many Zooz – Bedford

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img