8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyDonny Benét si opäť podmanil srdcia slovenských fanúšikov
spot_img

Donny Benét si opäť podmanil srdcia slovenských fanúšikov

autor: Mária Lišková; autor fotografie: Erik Tomašák;  interpret: Donny Benét; 07.11.2018; Cvernovka; Bratislava

Takto pred pol rokom by si väčšina z nás pri mene Donny Benét asi nič nevybavila. Prišiel nečakane, na Pohode 2018 rovno dvakrát.

Jeho dva koncerty mali takú odozvu, že po nej už meno Donny Benét znamenalo niečo úplne iné. Tento extravagantný zjav na scéne, výzorom, hudbou a svojim prístupom k nej má jednu vzácnu vlastnosť. Vyčariť ľuďom na tvárach široký úsmev a vytvoriť neviazanú zábavu.

Donny Benét patrí do menších klubov. A presne tam sa odohráva jeho aktuálne turné s názvom The Don Euro ’18, počas ktorého si spravil hneď niekoľko zastávok v Česku a na Slovensku. Jeho česko-slovenská časť vyvrcholila v sobotu v košickej Tabačke. Pred tým vystúpil v Prahe, Brne, Bratislave, Zvolene a Banskej Bystrici.

Dlho beznádejne vypredaný koncert v Novej Cvernovke evokoval od začiatku poriadnu party aj napriek tomu, že sa odohrával uprostred týždňa. Mnohí návštevníci koncertu večernému programu v réžii Donnyho Benéta prispôsobili aj svoje outfity. Kvetinové vzory, košele, žiarivé farby a lesklé materiály zaplnili sálu do posledného miesta. Počas viac než hodiny trvajúceho setu zazneli všetky skladby z posledného albumu The Don + niekoľko starších hitov.

Donny Benét – Konichiwa

Benét vynikol aj v pomalších, miestami priam smutných skladbách – Just Leave Him či Reach The Top, pri ktorých nemohol naplno zakomponovať svoje tanečné schopnosti. V ostatných opäť dokázal, že práve jeho spôsob vystupovania je to, čo ľudí tak baví. Overené hitovky ako Working Out, Love Online, Santorini, či staršie Konichiwa, Sophisticated Lover či Gimme Your Heat, doplnil ladnými tanečnými pohybmi, ktoré nenechali nikoho v sále stáť nehybne na mieste a donútili tancovať naozaj každého.

Donny Benét – Love Online

Fakt, že v Cvernovke je pocitovo počas celého koncertu okolo 40 stupňov celzia vôbec nemá vplyv na odhodlanosť publika. Tancuje sa do poslednej sekundy, do posledného prídavku.

Synthpopový post disco kráľ prišiel v skromnej dvojčlennej zostave – len on a saxofónista, čo by sa nemuselo každému zdať ako najlepší nápad. Ale opak je pravdou. Donny si miesto megalomanskej produkcie a 10-člennej kapely priniesol niečo oveľa dôležitejšie – svoju neuveriteľnú charizmu.

Tú v kombinácii s chytľavými syntovými melódiami a až neuveriteľne priamymi a pravdivými textami, s ktorými sa vedia stotožniť snáď všetky generácie, čo bolo čiastočne vidieť aj na vekovej rôznorodosti divákov, dokáže publiku odovzdať s ľahkosťou a bez zbytočných manierov.

Po koncerte zostal v Cvernovke až dokým každý jeden návštevník neodišiel s fotkou či podpísanou platňou, a ešte dlho potom.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img