8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyCocotte Minute si pripomenú svoje začiatky
spot_img

Cocotte Minute si pripomenú svoje začiatky

autor: Daniel Hevier ml.

Cocotte Minute pozýva všetkých pamätníkov aj nových priaznivcov na svoje koncertné turné. Jednou zo zástaviek bude 28. novembra Randal Club.

Pred pätnástimi rokmi vydala skupina Cocotte Minute debutový album Czeko. Rázny a svojrázny nu metal takmer bez pravidiel. Razil si cestu, na ktorej sa postupne objavovala jedna nahrávka za druhou. Dohromady šesť štúdiových zárezov prinášalo čoraz viac a viac fanúšikov. Autorská dvojica Zeller a Czendál tvorí premyslené metalovky s odkazom na rytmickosť Rammsteinu (Tanči), nu metalových riffov Deftones (Srdce), punkových vypaľovačiek (Zapal!) aj melancholického metalu (Lodě).

Odjakživa vedeli, že chcú búrať hudobné mantinely. Nenechať sa obmedzovať, ale tvoriť to čo práve cítia. Pritom dbať na jedno dôležité pravidlo – robiť si veci svojpomocne bez toho, aby niekedy sklamali svojich fanúšikov laxným prístupom. Chcú im poskytnúť šou, na ktorú len tak nezabudnú. S plným nasadením dlho do noci. Na koncertoch, kde dopredu nikdy neviete, čo sa vlastne stane. Jedno je však isté – na tomto turné možno očakávať cez dvadsať piesní. Veľký priestor sa má dostať skladbám z kultového debutu Czeko. Pri príležitosti spomínania nahrali nový videoklip Czecho 2019.

Kapela priznáva, že nie je pre každého, ale sú radi za každého zapáleného a inteligentného priaznivca. Plný klub je pre nich satisfakciou za úprimnú prácu s fanúšikmi: „Pred pätnástimi rokmi sme naštartovali niečo, o čom sme vedeli, že dáva zmysel a dúfali, že to poznajú i ostatní. Po tých pätnástich rokoch je to tu furt a je to silnejší než kedykoľvek predtým.“

Oslavovať s nimi bude aj folkový pesničkár Vojtaana – ktorý vie urobiť poriadnu šou aj bez sprievodu.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img