8.6 C
Slovakia
piatok, 14 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyCreedence Clearwater Revived zavíta do Brna aj Prahy
spot_img

Creedence Clearwater Revived zavíta do Brna aj Prahy

Slávna formácia Creedence Clearwater Revival, ktorá svoje najväčšie úspechy zožala počas éry hippies, sa síce rozpadla veľmi dávno, ale jej tvorba stále žije. Život takmer zabudnutým pesničkám vdýchla britská zostava Creedence Clearwater Revived.

Metodický rock, jemný dotyk country a texty o rieke Mississippi si získali davy nadšených fanúšikov. Creedence Clearwater Revival sa zaslúžili o vytvorenie tzv. južanského rocku a preslávili sa ikonickým vystúpením na festivale vo Woodstocku v roku 1969. Kapela sa ale začala postupne rozpadať a v roku 1971 ju opustil gitarista Tom Fogerty. O rok neskôr odišiel aj najdôležitejší prvok a autor textov John Fogerty, ktorého odchod znamenal definitívny koniec kapely. Skupina bola v roku 1993 uvedená do Rock and Roll Hall of Fame a za svojho fungovania predala v USA dvadsaťšesť miliónov albumov. Ale Fogertyho odkaz je stále živý v podaní frontmana a speváka Creedence Clearwater Revived Petera Bartona, ktorý sa preslávil už vďaka pôsobeniu v skupine Animals and friends, ktorá oprášila hity známych The Animals. Ďalšími členmi sú gitarista John „Guitar“ Williamson, známy hraním v nórskej kapele Titanic, basgitarista a spevák v jednom Chris Allen z kapely The Troggs a Walter Day, ktorý sa posadil k bicím.

Creedence Clearwater Revival – Lookin‘ Out My Back Door

Rok 2018 bude v znamení hudby šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov a nástupcovia Creedence Clearwater Revival sa v Českej republike zdržia dva dni po sebe. Slávne hity ako Suzie Q, Proud Mary, Fortunate Son alebo legendárnu Have You Ever Seen The Rain, si môžete vychutnať v pražskom Divadle Hybernia 29. marca a o deň neskôr v brnenskom Sono Centre.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img