8.6 C
Slovakia
pondelok, 22 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDie Antwoord vydali nový album. Je pravda, že sa rozpadnú?
spot_img

Die Antwoord vydali nový album. Je pravda, že sa rozpadnú?

maxresdefaultAj keď kolovali reči, že sa juhoafrická skupina Die Antwoord má rozpadnúť,  minulý týždeň vydala v poradí štvrtý štúdiový album s názvom Mount Ninji and Da Nice Time Kid. Pochádza z neho aj ich najnovšie zverejnený singel Fat Faded Fuck Face. Má temný rytmus pripomínajúci trap a je plný hejtov.

Extravagantný umelci Ninja a Yolandi Visser tvoria od roku 2008 skupinu Die Antwoord, ktorá mieša elektorniku s hip-hopom. Tento žáner sa označuje aj ako rave-rap. Po ich boku sa objavuje aj tretia postava DJ Hi-TeK známy aj ako God. Dubutovali v roku 2009 s albumom $O$. O dva roky na to si založili vlastný label Zef Recordz, vďaka ktorému vyšli ich ďalšie albumy Ten$Ion a Donker Mag. Okrem toho majú na konte dve EP nahrávky a jeden mixtape. Minulý rok vystúpili aj na festivale Pohoda.

Čo ich však charakterizuje najviac je výnimočný vizuál. Ich videoklipy sú vtipné, šokujú a vždy prinesú niečo nové.  Inak to nie je ani s ich najnovším videoklipom Banana Brain. Začína sa tým, že dcéra, ktorú prestavuje Yolandi prinesie svojim kresťansky založeným rodičom čaj plný tabletiek na spanie. Keď zaspia začína hrať hudba a pre Yolandi príde na aute Ninja. Idú na domácu párty, kde sa Yolandi bozkáva s dievčaťom. Ninja ju nájde a zoberie ju do izby, kde na stenách neónovo svietia príšery. Skončí to tak, že Yolandi ostrihajú vlasy. Prežijú divokú noc. Domov sa vracajú až nadránom.

Die Antwoord – Banana Brain

Správa o rozpade skupiny bola vraj nedorozumením. Dvojica sa chce budúci rok po vydaní piateho albumu venovať natáčaniu ich celovečerného filmu South African Ninja. Síce to je fikcia, ale všetko má paralelu s ich reálnym životom.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img