8.6 C
Slovakia
utorok, 26 septembra, 2023
spot_img
ÚvodNovinkyDie Antwoord vydali nový album. Je pravda, že sa rozpadnú?

Die Antwoord vydali nový album. Je pravda, že sa rozpadnú?

maxresdefaultAj keď kolovali reči, že sa juhoafrická skupina Die Antwoord má rozpadnúť,  minulý týždeň vydala v poradí štvrtý štúdiový album s názvom Mount Ninji and Da Nice Time Kid. Pochádza z neho aj ich najnovšie zverejnený singel Fat Faded Fuck Face. Má temný rytmus pripomínajúci trap a je plný hejtov.

Extravagantný umelci Ninja a Yolandi Visser tvoria od roku 2008 skupinu Die Antwoord, ktorá mieša elektorniku s hip-hopom. Tento žáner sa označuje aj ako rave-rap. Po ich boku sa objavuje aj tretia postava DJ Hi-TeK známy aj ako God. Dubutovali v roku 2009 s albumom $O$. O dva roky na to si založili vlastný label Zef Recordz, vďaka ktorému vyšli ich ďalšie albumy Ten$Ion a Donker Mag. Okrem toho majú na konte dve EP nahrávky a jeden mixtape. Minulý rok vystúpili aj na festivale Pohoda.

Čo ich však charakterizuje najviac je výnimočný vizuál. Ich videoklipy sú vtipné, šokujú a vždy prinesú niečo nové.  Inak to nie je ani s ich najnovším videoklipom Banana Brain. Začína sa tým, že dcéra, ktorú prestavuje Yolandi prinesie svojim kresťansky založeným rodičom čaj plný tabletiek na spanie. Keď zaspia začína hrať hudba a pre Yolandi príde na aute Ninja. Idú na domácu párty, kde sa Yolandi bozkáva s dievčaťom. Ninja ju nájde a zoberie ju do izby, kde na stenách neónovo svietia príšery. Skončí to tak, že Yolandi ostrihajú vlasy. Prežijú divokú noc. Domov sa vracajú až nadránom.

Die Antwoord – Banana Brain

Správa o rozpade skupiny bola vraj nedorozumením. Dvojica sa chce budúci rok po vydaní piateho albumu venovať natáčaniu ich celovečerného filmu South African Ninja. Síce to je fikcia, ale všetko má paralelu s ich reálnym životom.

spot_img

Tento projekt z verejných zdrojov podporil:

spot_img
spot_img
spot_img

V našom snažení nás podporujú:

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img